, ,

Měli jsme z toho velkou radost

Pracuji v obchodě se sušeným ovocem a nedávno jsme řešili nepříjemnou situaci. Na fasádě hned vedle vchodových dveří se nám udělala plíseň. Prvně jsem si myslela, že je to jen špína, ale pak se ukázalo, že to byla plíseň. A to jsme to tam nemohli jen tak nechat. Snažili jsme se to vyčistit, ale bylo to úplně k ničemu. Tak jsme se smířili s tím, že si na to budeme muset najít nějakou úklidovou firmu. A hledali na internetu nějakou firmu, která by se nám líbila.

Narazila jsem na úklidovou firmu, která měla vážně vynikající reference. A tak jsem se s nimi domluvila. Byli vážně moc milí a ochotní. A nejenom, že se o vše postarali, ale i jsem se od nich dozvěděla, jak plíseň vlastně vzniká. A o ty informace bych se ráda podělila, protože plísně vznikají mnohem častěji, než si lidi myslí a podle mě by se o tom mělo vidět.

A sice…

A sice že dnes prakticky na všech zateplených fasádách se asi po šesti letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach. Takže je nejlepší si na to opatřit nějakou prevenci. A tou je právě protiplísňový nátěr LSG. Je to skutečně to nejlepší, co si jako prevenci před plísněmi můžete pořídit. Tento nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout.

Při čemž vlhkost ve fasádě bude mít možnost odcházet. Nátěr má vlastnost difuzního odporu, takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody do fasády nevstoupí. A je vážně univerzální, protože je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. LSG nátěr proti plísním lze aplikovat ve vnitřních i vnějších prostorách.

Je založeno…

Je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Takže díky tomu bude fasáda neustále v perfektním stavu. Čištění zateplené fasády Plzeň musím opravdu všem doporučit.

Tato firma dále nabízí i spoustu dalších služeb. Patří k nim čištění koberců, podlah, odstranění starého vosku z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. A je toho mnohem víc, jen se na ty jejich stránky podívejte. A to vše realizují  nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *