, ,

Díky nátěru se vám to podaří jako po másle

Pracuji v parfumérii a jsem tam zaměstnaná ze všech nejdéle, takže mám i nejvíce odpovědnosti. A nedávno jsme řešili problém, protože se nám na fasádě udělala plíseň. A byli jsme z toho docela překvapení, protože ta fasáda nebyla nějak extra špinavá, takže jsme neměli takový ten varovný alarm, že bychom se o to měli nějak postarat. A nemohlo to tam zůstat, protože by se plíseň mohla rozlézt a zeď poničit. A pak by se to spravovalo mnohonásobně hůř.

A byla to moje práce se o to postarat.  Tak jsem si o těch plísních začala něco hledat. Tak jsem si sedla k internetu a začala pátrat po nějakém řešení. A našla jsem příčinu, proč se tam ta plíseň vlastně udělala. Plíseň se tvoří hlavně na zateplených fasádách a problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů.

Na…

Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce. Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál  – třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně.

Ale nebojte, máme řešení. A tím je Čištění fasády Ústí nad Labem, kterou jsem taky našla na internetu. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr LSG proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí se tak vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření.

LSG…

LSG je taky aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. Někdy se stane, že je plíseň velice rozšířená, tak je třeba, aby byla zeď nejdříve mechanicky ošetřit a poté dát nový nátěr a až poté dát protiplísňový nátěr LSG. A odvádí skvělou práci A firma nabízí celou řadu dalších služeb.

Patří k nim čištění koberců, podlah, odstranění starého vosku (polymeru) z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem. Takže je vidět, že toho zastanou opravdu hodně. Že budeme opět něco potřebovat, tak se obrátíme právě na ně. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *