, ,

Nátěr je revoluční zbraň

Když se na fasádě našeho salonu objevily graffiti, tak jsme z toho byli všichni nešťastní. Si představte, že máte ve výloze nějaké krásné svatební šaty a chcete, aby si jich lidé všimnuli. Ale místo toho, aby se dívali na šaty, tak se dívají na škaredé nápisy a graffiti na fasádě. Kazilo to dojem podniku a také nám to nedělalo dobré jméno. Sedli jsme proto k internetu a hledali někoho, kdo graffiti odstraní. Našli jsme pár firem a rozhodovali se, kam zavoláme. Nakonec zvítězila Čistění oken Brno. Byla sice dražší než jiné firmy, které jsme našli, ale vypadalo to, že je nejkvalitnější a nejspolehlivější. Zjišťovali jsme to podle recenzí a také jsme si pročítali jejich webové stránky. Zavolali jsme tam a za tři dny jsme čekali na firmu před salonem. Přijel přesně na čas, nic od nás nechtěli a vše měli s sebou. Podívali sena fasádu a ubezpečili nás, že za pár hodin máme po problému.

Já…

Já jsem byla tedy trochu skeptická, protože vandalové použili jen černou barvu a naše fasáda je bílá, takže jsem z toho měla obavy. Ale vůbec jsem se nemusela tak bát. Bylo hned znát, že se s takovým problémem nesetkávají poprvé a že mají zkušenosti. Špatná zpráva je, že úspěšnost odstranění graffiti se pohybuje okolo 60 až 90 procent, jestli není fasáda ošetřena antigraffiti nátěrem. Po odstranění graffiti od vandalů zůstává na některých místech na fasádě stín, který prostě nelze snadno odstranit. Musíte proto počítat někdy s tím, že při odstranění graffiti z neošetřených povrchů se může bohužel odstranit i barva fasády. Proto tým zeslabí co nejvíce graffiti na vaší fasádě a pak je přetřou barvou, kterou si předem namíchali. Antigraffiti ochrana je výborná hlavně v tom, že zajistí následné odstranění graffiti se 100 % výsledkem. Ihned jsem je tedy poprosil, aby nám všechny fasády natřeli i tímto nátěrem.

Měli…

Měli jsme obavy, že se něco podobného stane. Takže s tímto nátěrem jsme nyní bezvadně chránění a nemusíme se bát, že graffiti nepůjde dolů. Antigraffitový nátěr je potřena natřít na fasádu několikrát. Počet vrstev se odvíjí podle struktury ošetřovaného povrchu. U hladkých ploch nanáší firma většinou tak 3 vrstvy, ale u strukturovaných a pórovitých povrchů je potřeba, aby vrstev bylo mnohem více, a to dokonce dvojnásob, tedy 6 a někdy i 12 vrstev. Nátěr může firma dát na všechny druhy ploch včetně plastů. AGO ale nemohou natřít třeba na sklo, leštěné kovy a průhledný polykarbonát. Firmě takhle ještě jednou děkujeme, protože naše fasáda svatebního salonu zase září čistotou. A to jen díky nim.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *