, , ,

Naše okna se lesknou jako nová.

Vždycky dbám na to, aby byla všechna okna v mé kanceláři dobře umyta, aby se klienti cítili dobře při návštěvě mé kanceláře. Bohužel ale sídlím v 6. patře výškové budovy a nejsem schopna umýt okna dokonale i z venku. Respektive jsem ještě nenašla žádnou úklidovou firmu, která by se mytím oken ve výškách zabývala. Když jsem si jednoho večera hledala něco na internetu, narazila jsem zcela náhodou na recenzi na Plísně na fasádě Brno, která mě upoutala. Ihned jsem najela na jejich webové stránky a přečetla si o nich něco více. Dozvěděla jsem se, že kromě klasického mytí oken se právě věnují i mytí oken ve výškách. Druhý den jsem zavolala do firmy, abych se ujistila, zda mi opravdu dokáže umýt okna i v šestém patře. Paní po telefonu byla velice milá a slíbila, že okna se po zásahu týmu budou lesknout jako nová. A co paní slíbila, to se také opravdu stalo.

Byla…

Byla jsem naprosto nadšená, protože z oken zmizely veškeré čmouhy, prach a další nečistoty, které se tu usadily. Okna se lesknula jako zcela nová a musím říci, že moje okna v kanceláři teď vypadají nejlépe. A jak toho pracovníci docílili? Měli s sebou vysokozdvižnou plošinu i horolezecké vybavení. Nebyli to žádní nováčci, ale byli od firmy proškolení. Prvně všechna okna důkladně umyli, a to dokonce i rámy u oken. Jejich technologie mytí oken spočívá v pečlivém provedení čistým rozmývákem a následným důkladným setřením skleněné plochy pomocí stěrky s kvalitní gumou. Stěrka s gumou zajistí, aby okna byla umyta šetrně a opatrně, aby nedošlo k poškrabání skla a ke zničení. Poté čekají, až skla zaschnou a poté se vrhnou na leštění. Rozhodně u nich nenajdete nějaké levné leštící prostředky, které udělají po čase na skle nepěkné šmouhy.

Pak…

Pak to totiž vypadá, jako kdyby se okna ani neumývala. Při vlastním mytí skleněných ploch proto nesmí zůstat na oknech ani žádné zbytky starého leštidla – hrozilo by reálné nebezpečí, že i staré leštidlo za čas vlivem povětrnostních podmínek „vystoupí“ a jsou viditelné nevzhledné stopy a mapy po leštění. Pracovníci firmy využívají tzv. trik suchého leštění. Leští okna pouze vlastní bavlněnou plenou, kterou mají vyzkoušenou a která dosahuje výtečných výsledků. Díky tomu tak po leštění nezůstanou ty škaredé šmouh. Také mi na okna nanesli nějakou zázračnou impregnaci, která ochrání okna od vody a plísně a dalších nečistot. Firma odvedla skvělou práci a já jsem neskutečná ráda, že jsem je tehdy našla.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *