, ,

Ani z dálky to nebyl pěkný pohled

Když jsem šla ráno do práce, byla jsem dobře naladěná. Prostě takový ten dobrý pocit, když vstanete a víte, že bude super den. To mi ale vydrželo bohužel jen do té doby, než jsem došla do práce. Vlastním obchod s oblečením uprostřed města. A už z dálky jsem viděla, že na fasádě jsou nějaké obrázky. Byly to graffiti. Tak si dovedete představit, jak rychle mě opustila dobrá nálada a jak rychle ji vystřídala ta špatná.

Celý den v práci jsem byla nepoužitelná. Myslela jsem pořád jen na to, jaká je to ostuda, že mám na fasádě takové hrůzy. Večer jsem si na internetu našla Špinavá fasáda, čištění Pardubice. Narazila jsem na ně tak, že jsem si pročítala různé diskuze a recenze a lidé o ní psal hrozně hezky. Samé pozitivní reakce. Vše jsem vyřídila rychle po telefonu s paní. Šlo to hezky jako na drátkách. Tým přijel hned druhý den a bylo po pár hodinách po problému.

Dohodla…

Dohodla jsem se s nimi, že mi ze stěny graffiti nejen odstraní, ale že mi také aplikují nějakou prevenci, což byl nátěr antigraffiti, který zajistí následné odstranění graffiti se 100 % výsledkem. Bez tohoto nátěru je totiž odstranění maleb jen 60 až 90ti procentní.  Znamená to tedy, že po odstranění zůstává na některých místech stín, který se ani při opakovaných pokusech nedaří odstranit.

U fasád a strukturovaných omítek je tedy třeba počítat s tím, že při odstranění graffiti z neošetřených povrchů se může bohužel odstranit i barva fasády. V podstatě se postupuje tak, že se graffiti pracovníci zeslabí co nejvíce a přetřou danou fasádní barvou. Zamalovat graffiti ihned a neodstraňovat ho, nepřináší nikdy dobrý výsledek.

Graffiti…

Graffiti většinou prostupuje a jsou vidět jeho původní kontury, což je velice špatné. Firma ale ví, jak postupovat a co dělat, aby byl zákazník maximálně spokojený. Antigraffitový nátěr AGO je nanášen v několika vrstvách. Počet vrstev je závislý dle struktury ošetřovaného povrchu. U hladkých ploch se obvykle nanáší 3 vrstvy, ale u strukturovaných a pórovitých povrchů je nutné nanést 6 až 12 vrstev.

Když tým skončil a odjel, tak to bylo sto a jedna. Prostě fasáda byla dokonale čistá. Nikdo by nepoznal, že se tam graffiti nacházely. Troufám si říci, že firma je skutečně nejlepší. Však je vyzkoušejte a dáte mi určitě za pravdu. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *