, ,

Antigraffiti nátěr a profesionálové jsou trefa do černého

Na naší poště se nám čas od času objeví nějaké graffiti. Především se jedná o čmrkance a sprosté nápisy. Naše vedení se vždy ujme řešení tak, že se nakoupí barva a fasády se přetřou. Jenže to není zas tak účinné řešení, protože po chvíli začne pronikat kontura obrazců. Pak jen slyším neustále, jak si lidé stěžují, že ty graffiti jsou strašné a že bychom se jich měli zbavit pořádně.

Když se graffiti zase objevili, tak jsem jako zástupce ředitele pobočky navrhla, že bychom se měli podívat po nějaké profesionální firmě, která problém vyřeší nadobro. Usedli jsme proto k internetu a našli jsme několik firem. Jenže nejvíce se nám zamlouvala Mytí fasády Praha, která měla moc pozitivních recenzí jak od soukromníků, tak i od velkých firem.

Zavolali…

Zavolali jsme do firmy, popsali jim náš problém, nechali si vykalkulovat, kolik by služba zhruba stála. A nakonec jsme se rozhodli si je objednat. Když tým pracovníků přijel, dali se hnedka do práce. Obhlédli si situaci, neotáleli a pracovali svižně. Když není povrch natřen antigraffiti nátěrem, pak se účinnost odstranění pohybuje okolo 60 až 90 procent.

V podstatě se postupuje tak, že se graffiti pracovníci zeslabí co nejvíce a přetřou danou fasádní barvou. Zamalovat graffiti ihned a neodstraňovat ho, nepřináší nikdy dobrý výsledek. Graffiti většinou prostupuje a jsou vidět jeho původní kontury. Pracovníci nám také navrhli, abychom využili jejich antigraffiti ochranu. Která pak zajistí následné odstranění graffiti se 100 % výsledkem.

To…

To jsme si samozřejmě nechali aplikovat na všechny stěny pošty, aby nám vandalové nemohli už tolik ublížit. Díky tomuto nátěru je jasné, že se graffitů zbavíme raz dva. Když tým skončil, opravdu nebylo znát, že graffiti někdy na stěně poště byly. Zmizely i ty starší nehezké malby a vulgární slova. Jsem ráda, že jsme se pro tentokrát rozhodli využít služeb zkušené a spolehlivé firmy a neudělali jsme tu chybu, že jsme jen graffiti přetřeli barvou.

Pošta zase vypadá hezky a čistě. Což je důležité pro naše klienty. Na stránkách firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. jsem se ještě dočetla, že se zabývají i čištěním fasády od plísně a dalších nečistot. To ale není vše, také čistí koberce, podlahy, myjí okna. dokonce nyní uvažujeme, že si je objednáme na mytí všech oken na poště. Bylo by to opravdu potřeba. A pokud odvede firma práci alespoň z poloviny tak skvěle, jako s fasádou, pak budou zářit na sto honů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *