, ,

Penzion je zase nádherně čistý

Nejhorší noční můrou každého, kdo provozuje restauraci, hotel nebo penzion je to, že vám někdo zničí fasádu graffiti. To se nám vyhýbalo celkem dlouho. Ale nedávno jsme při cestě do práce viděli něco, čeho jsme se děsili. Někdo nám pomaloval dvě stěny fasády pensionu. Když jsme viděli tu hrůzu, bylo nám jasné, že budeme potřebovat nějaké profesionály.

Zasedli jsme ihned k počítači, hledali jsme a našli Mytí oken Brno. Líbila se nám hlavně kvůli tomu, že měli všude na internetu skvělé recenze od velkých firem i soukromníků, kteří měli podobný problém jako my. Zavolali jsme do firmy a paní operátorka nám dohodla termín, kdy k nám přijel tým pracovníků. Dali se ihned do práce a pracovali rychle i pečlivě.

Všechny…

Všechny potřebné prostředky a techniku měli s sebou. Od nás nepotřebovali nic a my se mohli věnovat hostům. Hlavně jsme byli vděční, že pracovali tak svižně. Nechtěli jsme, aby hosté viděli, že máme pension poškozený takovými čmrkanci. Nejprve graffiti odstranili pomocí speciálních přípravků, až tam zbyl opravdu jen opravdu hrozně slabý stín, který poté zamalovali fasádní barvou, kterou si nechali předem namíchat.

A poté nanesli ochranný nátěr AGO, díky kterému máme jistotu, že se už graffiti na zdi neobjeví. A pokud ano, tak vím, že to nebude vůbec žádný problém. Protože půjdou snadno dolů. Pracovníci ale také zjistili, že na dvou stěnách penzionu máme plíseň, sice malou, ale za pár měsíců by se mohla rozrůst, což jsme rozhodně nechtěli. Požádali jsme je proto, aby nám ještě pomohli s tímto problémem. Odstranění plísně probíhá v několika krocích.

Nejprve…

Nejprve je mechanické a chemické čištění fasády tlakovou vodou s čistící chemií, která udrží fasádu v dobrém stavu. Fasáda je dokonce i jednotně barevná a není potřeba obnovovat fasádní výmalbu. Pak je na řadě chemický nástřik. A nakonec se aplikuje protiplísňový nátěr LSG, který je v boji s plísněmi naprostou jedničkou. Antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.

I opravdu krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG tedy nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Když tým s prací skončil, hrozně se nám ulevilo, protože po škaredém sprejování ani po plísních nebylo vidu ani slechu. Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. zachránila naši fasádu a dokonale ji vyčistila tak, jak by to nikdo jiný nedokázal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *