, ,

Potřebujete vyčistit fasádu a nevíte jak na to?

Ve firmě nabízí svým zákazníkům celou řadu úklidových služeb jako je například čištění koberců, podlah, odstranění starého vosku z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem. Provádí také čištění, leštění, mytí oken, mytí výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách. Po dohodě čistí i žaluzie, lamely, rolety, a markýzy.

Odstraňují nedovolené polepy, reklamní polepy, ochranné fólie, samolepky, banery ze všech prosklených ploch. A já bych se rád rozepsal o Čištění oken Praha a jejich službě čištění fasád, protože nám velmi pomohli. Otevíral jsem svou vlastní kavárnu a koupil jsem na to prostory, které nevypadaly úplně nejlépe, bylo potřeba je zrenovovat, ale byly za opravdu dobrou cenu. A nejhůře na tom byla fasáda.

Byla…

Byla totiž nejenom špinavá, ale našli byste na ní i plíseň. A to už byl teprve oříšek. A bylo samozřejmě potřeba to vyčistit. Ale taky mi bylo jasné, že nemám šanci to zvládnout sám. Nikdy jsem to nedělala a nechtěl jsem se s tím patlat jako Pat a Mat. A tak jsem zavolal tuto úklidovou firmu. A bylo to dobré rozhodnutí, dozvěděl jsem se od nich i řadu užitečných informací. Například že problém tvorby plísní na zateplených fasádách spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů.

Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce. Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál  – třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd.

A pokud…

A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. A jak je známo, kde se objeví plíseň, je těžké se s tím poradit. Ale samozřejmě jako každý problém i tento má řešení, a tím je náš protiplísňový nátěr LSG. Je založen na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení.

Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. A díky němu bude moje fasáda v dobrém stavu. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *