, , ,

Novou vinylovou podlahu jsme si nechali ošetřit voskem, jako prevenci před poškozením

Postupně, co s přítelem žijeme ve společném bydlení, což je menší byt, tak volné peníze vždy investujeme právě do renovace bytu. Postupně jsme si tak koupily nové skříňky a konferenční stolek do obýváku, poté také nový gauč. Po nějaké době zase nový sprchový kout a nové vybavení na uložení ručníků, kosmetiky a špinavého prádla. Jenou z posledních investic byla koupě nového jídelního stolu i s židlemi. Co jsme ale úplně přehlíželi, a tak nějak opomenuli, je podlaha. Do té jsme nikdy nijak výrazněji neinvestovali. Prostě jsme si nechali tu podlahu, která v bytě zůstala po předchozích majitelích. A esteticky to vyřešili jen tak, že jsme koupili takové menší koberečky a různé rohože, které jsme různě poskládali po bytě. Třeba před postel, pod konferenční stolek v obýváku a podobně. Teď jsme ale zjistili, že ta stávající podlaha je v opravdu šíleném stavu. Je poničená, někde dokonce zkroucená. A tomu ani žádné koberečky moc nepomůžou. Teď jsme se rozhodli si udělat v komplet celém bytě novou podlahu.

Zvolili…

Zvolili jsme vinylovou, která má reliéf dřeva. Tak se nám do celého bytu hodí. Když jsme se o tom bavili se známými, tak ti nám doporučili, ať si na podlahu necháme nanést preventivně vosk od profesionálů. Že podlahu ochrání a ta vydrží daleko déle jako nová. O takové možnosti jsme předtím vůbec nevěděli. Tak jsme ji s radostí využili. Ostrava čištění podlah. Tak jsme neváhali, hned jim zavolali a smluvili si termín. A SERVIS je česká, léty ověřená společnost, která vyniká kladnými recenzemi od svých zákazníků. Ty jsme si právě nějaké přečetli. Před samotnou preventivní aplikací vosku, bylo potřeba podlahu vyčistit a odmastit. Jedná se o hloubkové, dezinfekční, kartáčové, rotační čištění kotoučovým strojem a čisticí roztok se poté vysává třímotorovými průmyslovými vysavači. Pak už přišla ona akce s voskem. Voskování nebo také fluatace podlah A SERVIS provádí velmi kvalitním značkovým voskem. Vosk funguje jako povlak, tedy průmyslový polymer, který úplně zatáhne podlahu a chrání její povrch před poškrábáním, před znečištěním a vznikem dalších skvrn.

Voskem…

Voskem je tedy chráněna struktura včetně hlubších vrstev podlahy. Špína, nehody v podobě fleků a skvrn se odehrávají pouze na povrchu vosku a nemají tak šanci proniknout hlouběji, tím pádem nedojde k žádnému poničení či trvalému znečištění vinylové podlahy. Vosk jako povlak nedovoluje průnik vodní páry, ale to u vinylových i jiných pvc podlah není potřebné. Nevýhodou vosku je, že když už se stráví a poškrábe a ochodí, musí se celý strhnout a odmýt. Zkrátka se celý vosk musí beze zbytku odstranit a na takto odmytou a zneutralizovanou podlahu se nanese nový ochranný vosk. Jedná se však o aplikaci v horizontu až tří let. S čímž jsme počítali a nepřijde nám to strašné. Je to pořád výhodnější než si ničit a špinit samotný povrch vlastní podlahy. Což s nánosem vosku prostě neděláme. My jsme tedy s výsledkem byli spokojeni okamžitě. Protože vosk poskytl naší podlaze hedvábný lesk, což vypadá opravdu luxusně.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *