, ,

Čištění podlah vždy a všude

Chtěla bych napsat pár slov o firmě, kterou jsem objevila přes internet, když jsem četla všechna možná fóra a diskuze na téma průmyslové čištění podlah. Tato firma provádí strojové čištění a voskování podlah a čistění kotoučovým strojem, který zaručuje hloubkové její hloubkové čištění. V našem případě šlo o čištění podlah v našem multikině, protože ty podlahy už na tom byly opravdu bídně. Jenže ono udržovat podlahy skvěle čisté je těžké, když se tam vystřídá tolik lidí, vy máte mnohdy na vyčištění minimum času před dalším filmem.

Takže jen zametete popcorn a rychle setřete vylitou kolu a to je všechno. Takže se tam ta špína nahromadila, až to začalo vypadat takto. Ale nechat jsme to tak nechtěli, proto jsme se rozhodli, že obrátit se na úklidovou bude to nejlepší řešení. A protože jsem nechtěla, aby to byly vyhozené peníze, poměrně dopodrobna jsem pročítals všechna možná fóra a diskuze a všichni tak vychvalovali a dávali doporučení právě na tuto firmu.

Kontaktovala…

Kontaktovala jsem proto firmu a popsala jim, co přesně požaduji, a poté se s nimi domluvila i na dalších náležitostech. Dobrý dojem na mě udělala už jen komunikace s nimi a dneska můžu říct, že firma má velmi spolehlivé a profesionální zaměstnance. Přišli v daném termínu a k věcem, které se v sále vyskytovaly, byli velmi opatrní. Spolupracovat s nimi byla skutečně radost. Parkety vydrhli a vykartáčovali.

Vysvětlili mi, že pro strojové čištění podlah je důležité používat kvalitní šetrné čistící chemie. Pro podlahu je důležité, aby chemie byla co nejšetrnější a splnila požadovaný cíl. Tato firma k hloubkovému čištění podlah používá vždy zásaditou chemii. V některých případech prý používá i kyselou chemii, ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích.

Kyselá…

Kyselá chemie je velmi agresivní a dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků. Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah. Poté, co podlahu vyčistili, na ni nanesli voskový nátěr.

Vosk nanášeli pomocí speciálního stroje. Sami mě hned navrhli, kolik tato již vyčištěná plocha potřebuje nátěrů. Mohla jsem zvolit pololesklý  nebo matný vosk. Byla jsem z jejich práce opravdu nadšená. Podlaha byla nádherná – tak by ji náš úklidový personál nikdy nedokázal vyčistit, ale na jejich obranu, oni na to nemají takové prostředky, jakými disponuje tato firma. Proto je všem tolik doporučujeme. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *