, ,

Každý problém má své řešení, stejně jako údržba našich střešních oken

Naše firma vznikla v podstatě na koleně, ale během několika let se velmi rozrostla. Neustále jsme nabírali nové pracovníky, abychom zvládali vyřídit veškeré poptávky. Tehdy jsem měl ještě pronajaté dvě kanceláře. Ty však brzy přestaly stačit. Museli jsme jít do většího. Našli jsme vyhovující prostory v zrekonstruované budově v centru města. Co se týče velikosti, nemohl jsem si stěžovat. Co mě moc nenadchlo, bylo šesté patro, kde se kanceláře nacházejí. Výtah byl veden pouze do patra pátého a tyto kanceláře byly přístavbou a podkrovní částí této budovy. Takže jsem se musel rozmyslet, jestli to bereme nebo ne. Už jsem si představoval sebe jako starce, jak chodím po schodech. Nebo zaměstnance handicapovaného nebo dočasně se sádrou na noze a podobně. Tací by se tam nedostali. Ale nakonec jsem stejně souhlasil. Řekl jsem si, že toto téma aktuální není, takže se tím trápit nebudu.

Zvlášť…

Zvlášť když se jednalo o kanceláře za velmi slušnou cenu. V podstatě ihned, jak jsme se nastěhovali, nám došlo několik věcí. Za prvé to byla teplota místností v létě, kde se nedalo skoro vydržet. Museli jsme pořídit klimatizaci. Trápila nás ještě jedna věc, kterou jsme museli nezbytně vyřešit. Bylo to mytí střešních oken. Nedala se totiž vyklopit do takové pozice, aby je byl kdokoli schopný umýt zevnitř z místnosti. A že jich bylo hodně. A po naší uklízečce jsme nemohli chtít, aby lezla po střeše. Okna jsme nějakou dobu zanedbávali, ale potom jsme přišli na to, jak problém vyřešit. Nezbývalo nic jiného než se obrátit na úklidovou firmu provádějící výškové práce. Známí nám doporučili techniky Čištění fasád Plzeň  . Firmu jsme si trošku proklepli přes internet, a protože se nám líbila, domluvili jsme se s ní na pravidelných úklidových pracích. Věřili jsme, že její zaměstnanci budou pracovat dobře, takže jsme neměli v plánu je kontrolovat.

Ale…

Ale shodou okolností jsme byli přítomní v době, kdy u nás poprvé zajišťovali mytí oken. A tak jsme se podívali, jak jim to jde. Byli výborní. Nejdříve perfektně umyli celou plochu okna, včetně jeho rámů. Učinili tak pomocí rozmýváků a následným důkladným setřením skleněné plochy pomocí stěrky s kvalitní gumou. Po proschnutí umyté plochy pracovníci provedli leštění na sucho čistou bavlněnou plenou. Díky obrovským dlouholetým zkušenostem je vždy realizována vlastní kvalitní technologie takzvaného triku suchého leštění. Takhle precizně jsem snad ještě neviděl nikoho pracovat. A k tomu dělat všechno v takové výšce! Nejsem zrovna člověk, který si všimne, když je někde uklizeno. Nekoukám na to. Ale tady jsem si čistoty a úžasného lesku oken prostě nemohl nevšimnout. Proto nelze než svou pozitivní zkušenost předat dál.
A SERVIS LIPKA, .s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *