, ,

Cynizmus, ale aj silný príbeh

 

 

Ide o vynikajúci film, ktorý sa od prvých dní uvedenia v kinách drží na popredných priečkach na československej filmovej databáze a určite stojí za pozretie, pretože film oplýva nielen skvelým cynickým humorom, ale aj pútavým príbehom, ktorý človeka naozaj donúti k zamysleniu. Hlavný hrdina filmu, ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe zháňa nového opatrovníka, a z dlhého zoznamu uchádzačov si vyberie asi najmenej vhodného adepta – Driss, živelného mladíka z predmestia, ktorého práve prepustili z väzenia a prišiel na pohovor len preto, aby dostal potvrdenie, že sa uchádzal o prácu a dostal tak dávky.

Ale tejto absolútne nezlučiteľnej dvojici sa podarí naozaj niečo skvelého, a síce spojiť populárnu hudbu, serióznosť a žoviálny vtipy, luxusné obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočakávaným a hlavne „nedotknuteľným“, presne takým sa stane ich priateľstvo, aj keď to na prvý pohľad vyzeralo len ako jeden veľký zlý vtip. Komédia s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty na nohách nepohyblivý človek odkázaný na pomoc druhých, nemusí stratiť zmysel života. A tiež, že neprahne po tom, aby sa s ním jednalo v rukavičkách a ako s neschopným človekom.

Tento francúzsky film je naozajstným trhákom, ktorý určite zaradíte medzi svoje obľúbené filmy. Pretože tomu, čo vo filme Driss niekedy robí, snáď ani nebudete veriť. A bude lepšie, keď to nikdy na nikom postihnutom nebudete skúšať. Sú vecí, ktoré patria radšej len do filmu. A v realite sa obrátiť na odborníkov. Napríklad aj do takého čistenia kobercov sa neoplatí sa púšťať. Na to je lepšie si najať upratovaciu firmu. Špecialisti sú to na koberce ale aj na liate podlahy umývanie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *