, ,

Doprajte si vitamíny, postavia Vás na nohy

 

Každý sa snaží mať pekné ruky vrátane nechtov, ale niektoré trápia časté problémy s nechtami. V spoločnosti je totiž hneď rozšírené hneď niekoľko porúch rastu nechtov, ktoré by ste rozhodne mali konzultovať s lekárom a zbytočne je neodkladať, aj keď je považujete za maličkosť. K najčastejším patrí zarastanie nechtov.

Príčin, prečo nechty začínajú zarastať je veľa. Jednou takou príčinou je nesprávne zdobenie nechtov, ktorú trápia predovšetkým ženy. Gélové nechty sú v obľube, ale pri nesprávnej aplikácii môžu spôsobiť práve zarastanie nechtov. V neposlednom rade môže za zarastanie nechtov zle zvolená obuv. Teda topánky, ktoré vám sú o pol čísla malé, tak ich radšej nechajte v obchode, aj keď sa vám hrozne páčia, vo väčšom čísle ich nemajú a vy ich hrozne chcete. Najťažšie formy zarastania nechtov sa totiž často musí riešiť chirurgickým zákrokom.

Ďalším častým problémom je štiepeniu nechtov. A za ich príčinu najčastejšie môže zlý jedálniček. Tento stav nechtov spôsobuje predovšetkým nedostatok bielkovín, ale aj mastných kyselín či zinku. Liečbu môžete tiež podporiť najrôznejšími prípravkami, ktoré sú určené práve pre slabé a lámavé nechty, ktoré sa dajú kúpiť v lekárni. Problémom je naozaj lepšie predchádzať a nezanedbávať ich, aj keď sa vám môže zdať, že ide o hlúposti, a to platí so všetkým a vo všetkom.

Napríklad aj s údržbou domácnosti. Dlho ste nečistili koberec a teraz máte pocit, že už poslúži akurát myšiam pri popolniciach? Aj tu je stále riešenie, ako ho zachrániť. Nechajte si ho vyčistiť od profesionálov z firmy A SERVIS LIPKA, umývanie linolea a uvidíte, že váš koberec bude opäť v dobrom stave.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *