, ,

Ani okná vo výškach nie sú problém

Bývame v starom dome s vysokými stropmi a tomu aj zodpovedajúcimi obrovskými oknami. Okná sú ťažké a ich umývanie by človek ťažko sám zvládol. Na ich umývanie si musíme objednávať firmu. Dohovárame sa aj s ostatnými obyvateľmi domu a platíme si spoločne firmu, ktorá sa zameriava na umývanie okien vo výškach.

Už sme ich niekoľko vystriedali, pretože nám veľmi nevyhovovali. Väčšinou išlo o to, že ich zamestnanci nedodržiavali pravidlá bezpečnosti a skoro už došlo k zraneniu niektorých obyvateľov domu. To, že firmy neboli schopné umyť okná skutočne dočista, už potom zaraďujem k menej závažným problémom.

Potom sa umývania okien ujali skvelí pracovníci, špecializujúci sa na okná umývanie a boli sme konečne spokojní. Od tej doby už nedošlo k ohrozeniu zdravia žiadneho z obyvateľov. Zamestnanci servisu starostlivo dodržiavajú pravidlá bezpečnosti. Pre práce vo výškach má firma všetko potrebné vybavenie aj povinnú certifikáciu, konečne teraz máme pocit, že sa o naše okná starajú profesionáli.

A starajú sa o ne naozaj dôkladne. Poctivo vyčistia rámy a zmyjú z okien všetku špinu. Potom sa ich snažia zotrieť čo najviac do sucha gumovou stierkou. Akonáhle sú sklá dostatočne suché, začnú ich leštiť čistou a suchou handrou. Túto činnosť vykonávajú tak dlho, kým sa sklá nelesknú. Vyzerá to celkom namáhavo, ale účel to plní. Nikdy som nevidel tak čisté a lesklé okná.

Manželka sa pracovníkov firmy raz spýtala, prečo sa tak namáhajú a nepoužijú namiesto toho leštidlo. Vysvetlili jej, že leštidlá kedysi používali, ale zistili, že sa tým paradoxne okná skôr špinia. Zostávajú po ňom šmuhy a lepí sa na neho prach, takže sú sklá oveľa rýchlejšie špinavé.

Je príjemné vedieť, že si niekto dáva takto záležať na svojej práci. A najpríjemnejšie je vedomie, že máme vždy najčistejšie okná z ulice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *