,

Stav vaší fasády bude kvalitní

Plíseň z vlhkosti

Pracuji jako školník jedné střední odborné školy. Před nějakou dobou se začali množit stížnosti na stav naší fasády. Už mě na to upozornilo aspoň deset učitelů. Což už bylo opravdu hodně. Trochu jsem nechápal, proč o tom neinformovali ředitele. Protože pokud on na její čištění neuvolní peníze, tak já s tím sotva něco zmůžu. Tak jsem za ním zašel a o všem mu řekl, a on nakonec se vším souhlasil. Tak jsem hledal na internetu firmu, která by se o to postarala. A jednu dobrou jsem našel. Jedná se o úklidovou firmu.  Měli na internetu samé dobré reference. Tak jsme si řekli, že nebudeme hledat nikoho dalšího a necháme si plíseň odstranit právě od nich. Byl jsem rád, že nám nabídli termín hnedka do týdne. Protože ta černá plíseň opravdu zářila na míle. Pak přijeli k nám a pustil se do práce.

 

Zaměstnanci…

Zaměstnanci nejdříve nanesli na plíseň dezinfekční prostředek, a poté na něj nanesli protiplísňový nátěr LSG je aplikovatelný na všechny možné povrchy, například i na dřevo, OSB desky a i keramické obklady a podobné materiály. Nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout. Přičemž vlhkost ve fasádě bude mít možnost odcházet. Nátěr má vlastnost difuzního odporu. Takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody do fasády nevstoupí.  Výhodou tohoto nátěru je také to, že výrazně prodlouží životnost a barevnou stálost fasádního nátěru. Také ho jde nanést i ve vnitřních i vnějších prostorách a jedná se nejen o účinný prostředek k odstranění, ale slouží i jako prevence.

 

A proto…

A proto jsme si jej nechali dát i dovnitř, abychom měli jistotu, že problémy s plísněmi už opravdu nebudeme muset řešit. Věřte mi, nestojí to za to. Je lepší se o takové věci postarat dopředu. Jsme s ním opravdu spokojení a můžeme jedině doporučit. Protože plíseň skutečně zmizela a od té doby se již nevrátila. A i jsme se od nich dozvěděli, jak vlastně vznikla. A zjistili jsme docela zajímavé informace. Na všech zateplených fasádách se asi cca po 6 letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach, ale je to plíseň z vlhkosti. No, sám jsem byl překvapený, jak málo stačí. S touto firmou jsme určitě nespolupracovali naposledy, protože nenabízí jen odstraňování plísní, ale i čištění koberců a podlah, mytí oken a výloh a to i ve výškách a odstraňování graffiti. Pro více informací se podívejte na jejich internetové stránky. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *