, ,

Nátěr proti plísním je tou nejlepší věcí pro vaši fasádu

Zdravím, mám vynikající zkušenost s úklidovou firmou, a proto bych ji všem rád doporučil. Jsem správcem divadla a fasáda budovy naší muzikálové scény se nám už nepozdávala. Byla výrazně špinavější než ostatní budovy a poslední kapkou bylo, když se na ní objevila plíseň, a to jsme to už nemohli ignorovat.

A tak jsem se začal dívat po nějaké úklidové firmě, která by se postarala o účinné odstranění plísně. A tak jsem zavolal tuto úklidovou firmu. A dozvěděl jsem se od nich i řadu užitečných informací. Problém tvorby plísní na zateplených fasádách spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů.

Na severní…

Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce. Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál  – třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně.

A jak je známo, kde se objeví plíseň, je těžké se s tím poradit. Ale samozřejmě jako každý problém i tento má řešení, a tím je jejich protiplísňový nátěr. Je založen na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení.

Na…

Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let. Záruku tato firma garantuje až 2 roky.

A právě díky tomuto nátěru máme od plísní pokoj. Zaměstnanci plíseň nejprve odstranili, a poté nanesli nátěr. A díky jejich práce je naše divadlo opět v pořádku. Ve firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o. dále nabízí celou řadu úklidových služeb jako je například čištění koberců, podlah, odstranění starého vosku (polymeru) z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění.

Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem. Provádí také čištění, leštění, mytí oken, mytí výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách. Takže je vidět, že má firma opravdu široké pole působnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *