,

Odstranění a vyčištění fleků a skvrn od nápojů z koberců

Vrátili…

Vrátili jsme se z několikadenní dovolené. Byli jsme sice po cestě unavení, ale zato dobře naladěni a plni skvělých zážitků . Ihned po příjezdů domů jsme se pustili s manželem do vybalování kufrů, třídění věcí a jejich uklízení. Děti si šly hrát. Najednou jsem zaslechla křik dětí, že v obýváku je na koberci flek, ale že to oni ne, že to ono samo. Ihned jsem běžela do obýváku zachraňovat škody.  Při bližším pohledu na skvrnu, jsem zjistila, že tentokráte  mají děti pravdu. Skvrna byla suchá a na první pohled bylo zřejmé, že vznikla dříve. Sledovala jsem, odkud se skvrna vzala. Její původ šel z barové skříňky v obývací stěně. Po otevření dvířek jsem zjistila, že  praskla láhev s domácí višňovkou a po nábytkové stěně stékala na koberec. Nevěděla jsem sice proč praskla, ale už se nedalo nic dělat. Vůbec nemělo cenu skvrnu čistit. Manžel se nabídl, že na internetu najde nějakou úklidovou firmu, která má dobré recenze a že necháme koberec vyčistit.

 

Nakonec…

Nakonec manžel vybral firmu Koberce Brno, čištění, přestože nebyla nejlevnější. Dobrý dojem na mě udělali hned ze začátku, protože domluva s nimi proběhla velmi rychle. A i když bylo zbytečné s termínem nějak spěchat, skvrna v horkých letních dnech dokonale zaschla. Tak jsem chtěla skvrnu co nejdříve pryč. Nabídli mi termín do týdne, od doby, co jsem se s nimi spojila, na mail mi poslali návrh návrh zakázky. V domluvený den a čas  ke mě domů přišli jejich pracovníci. Nanesli chemii na celou plochu koberce. Musela se nechat nějakou dobu působit pro správný efekt čištění. Bylo mi vysvětleno, že chemie působí také dezinfekčně a váže na sebe veškerou nečistotu a ničí mikroorganizmy, takže čištění je vhodné i k odstraňování roztočů, které mnohdy dráždí alergiky. Po uplynutí doby působení začali koberec kartáčovat těžkým kotoučovým strojem s hustým kartáčem. A to dělali tak dlouho, dokud koberce nebyly opravdu úplně, ale úplně čisté. Až takto vyčistili celý koberec, pustili vysoce výkonný vysavač, pomocí kterého všechnu pěnu odsáli pryč.

 

Jejich…

Jejich  metoda čištění koberců  kotoučovým strojem patří mezi nejúčinnější metody čištění koberců. Velkou výhodou oproti extrakční metodě, jak jsem se dozvěděla, je ta, že kotoučové čištění nezanechává na koberci skvrny. Jejich čištění je účinné právě díky tomu kotoučovému stroji, který chemii do koberce zapracovává tak dlouho, dokud není opravdu čistý. A jejich strojové kotoučové čištění splnilo to, co slibovalo. Mají opravdu ty nejlepší dostupné možné technologie a kvalitní čisticí prostředky, takže po sečtení těchto faktorů člověk nemůže očekávat, že to bude úplně levné. Ale stojí to za to. Jejich zaměstnanci jsou profesionálové. A od té doby, co jsem tuto firmu poznala, budu určitě využívat i  její další služby, mezi které patří mytí a čištění okne, mytí podlah, odstraňování plísní a graffiti a další. Pro bližší informace doporučuji si prohlédnout jejich internetové stránky a dozvědět se více informací o jejich službách. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *