, ,

Stále bojujete s plísní? Zde najdete návod, jak se jí jednou pro vždy zbavit

Zbavit se plísně pomocí vlastních sil je velice těžké, takřka nemožné. A přitom stačí opravdu málo, aby vám začala narušovat harmonii vašeho prostředí. Jednou z nejčastějších příčin bývá příliš velký rozdíl teploty mezi jednotlivými místnostmi. Pokud někde udržujete výrazně nižší teplotu, protože do ní třeba přes den tolik nechodíte a tak podobně, tak jakmile do ní otevřete dveře, dostane se do ní teplý vzduch, který má v sobě mnohem více vodních par než studený suchý vzduch.

Tato pára se usadí na chladných místech v místnosti, kde se začne kondenzovat ve vodu, čímž právě vznikne plíseň na stěně. A nemusí jit jen o zdi, může se jedna i o nábytek. Dobré je také dodržovat správnou vlhkost – snažte se doma nesušit prádlo, a pokud už musíte, vyhraňte si na ni jednu místnost, kde budete opravdu hodně větrat. Také není dobré mít příliš velké množství pokojových rostlin, v tom případě je už dobré si opatřit odvlhčovač vzduchu.

Dobré…

Dobré je také vlhkoměrem neustále kontrolovat vlhkost ve vašem domě. Správná dlouhodobá relativní vlhkost vzduchu ve všech místnostech určených k bydlení je do hodnoty 55 %. Krátkodobě se může místnost od místnosti lišit, ale tento rozdíl by měl být opravdu pouze krátkodobou záležitostí. Pokud hodnoty nebudou souhlasit, tak větrejte, abyste správné vlhkosti docílili. V domech postavených přibližně do roku 1980 se musí v chladných měsících, kdy klesne venkovní teplota pod +5 oC, větrat již tehdy, když relativní vlhkost vzduchu přesáhne 50 %.

V chladných měsících je potřeba ve všech místnostech topit. Teplota vzduchu v místnostech by neměla trvale klesnout pod +18 ºC. V případě nutnosti mějte trvale uzavřené dveře od málo vytápěných místností. Teplotní rozdíl mezi jednotlivými místnostmi by neměl být ani vyšší jak 4 stupně. Proto v naší firmě  nabízíme kompletní servis  odstranění plísní, řas, hub, sanitrů, výkvětů a jiných mikroorganismů z jakéhokoli povrchu.

Naše…

Naše antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný.

Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let. Záruku garantujeme dva roky. Jedná se o velmi spolehlivou ochranu, pokud máte problémy s plísní. Je to problémová záležitost, se kterou se nechce potýkat nikdo z nás, takže je určitě dobré dodržovat určitá preventivní opatření. A LSG je jednou z nich. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *