,

Fasáda školky u silnice byla znečištěná výfukovými plyny a plísněmi

Naše…

Naše mateřská škola, kterou provozujeme, stojí přímo u frekventované silnice. Naštěstí zezadu je pozemek, takže děti si mohou hrát na pískovišti a průlizáčkách a silnice odtud ani není vidět. Pozemek je hezky oplocený, takže žádné nebezpečí nehrozí. Auta tak děti maximálně slyší, ale nemusí přímo dýchat ten smog. Bohužel přední část školky, ta, která sousedí se silnicí, má pořádně znečištěnou fasádu. Ono ty výfukové plyny a další smog udělají své. Školku máme natřenou několika barvami, aby byla pestrá. A dětem se do školky příjemně chodilo. Řešily jsme s kolegyněmi, co s tím. Jestli nově vymalovat za spoustu peněz, nebo nechat to být. A nakonec kolegyně přišla ještě s třetí variantou, která je teda úplně geniální. Měla kontakt na firmu, která se zabývá profesionálním čištěním fasád, a to i ve výškách, jelikož mají vyškolený personál a horolezecké vybavení. Tato firma se jmenuje Fasády, plísně v Olomouci. Rovnou jsme jim zavolaly, vysvětlily jim náš problém a hned jsme se domluvili na termínu.

 

Když…

Když pak pracovníci přijeli, nestačily jsme se divit, co s tou fasádou dokázali udělat. Ta prokoukla takovým způsobem, že si někteří rodiče mysleli, že jsme snad i nově vymalovali. Fasády čistí A SERVIS speciální technikou – čisticí pěnou, která se na fasádě udrží dlouho a svou intenzitou zvyšuje čisticí účinek. Z fasád, oken a prosklení pracovníci odstranili vodní kámen, agresivní městský spad a všechny tvrdé nečistoty. A SERVIS LIPKA, s. r. o. proces čištění fasád provádí ve třech krocích. Prvním krokem je mechanické a chemické čištění fasády tlakovou vodou s čisticí chemií. Po zkušenostech oborníků z A SERVISU po kvalitní a profesionální dezinfekci a čištění je fasáda většinou v dobrém stavu a je barevně jednotná a čistá a zpravidla není potřeba obnovovat fasádní výmalbu. A to my jsme už zmínily, že u nás to bylo zrovna tak. Fasáda úplně zářila, proto by byla nová výmalba úplná zbytečnost. Druhý krok byl chemický nástřik, tedy profesionální dezinfekce fasády chemií, která se nechá 24 hodin působit.

 

A konečně…

A konečně závěrečný krok bylo chemické ošetření fasád nástřikem a protiplísňovým nátěrem LSG. Plísně jsme na fasádě dosud neměly, ale když je tento ochranný nátěr tak univerzální, tak už ani mít nebudeme. Záruka na čisticí a dezinfekční práce A SERVISU je standardně 2 roky. V tomto časovém období se tvorba plísní ani usazování nečistot neprojeví. Životnost tohoto nátěru je 100 procentní a při standardních klimatických podmínkách běžného roku i 6 a více let. Funkce tohoto unikátního ochranného nátěru je následující. Nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout. Při čemž vlhkost ve fasádě bude mít možnost odcházet. Nátěr má vlastnost difuzního odporu, takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody do fasády nevstoupí. Výhodou tohoto nátěru je také to, že výrazně prodlouží životnost a barevnou stálost fasádního nátěru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *