, ,

Vlaštovky jsou pohromou pro naše okna.

Bydlíme kousek od Pardubic, na statku, který jsme si sami zrekonstruovali. Jsme blízko přírodě, o co nám od začátku šlo. Lesy jsou, co by kamenem dohodil a přímo za domem máme krásnou louku, kde se pasou ovečky. Ty jsou skvělé nejen na mléko, ale také zanechávají téměř předpisový anglický trávník. Nevím, jestli to někteří chovatelé také tak mají, ale naše ovce jsou naprosto skvělé sekačky. A ještě k tomu ekologické i ekonomicky výhodné. Doporučujeme. – Mytí oken Brno

Máme opravdu rádi přírodu, takže jsme s rodinou dokonce uvítali, když se u nás usídlily vlaštovky. Zavítají k nám každoročně v průběhu jarního nebo letního období, aby mohli přivést na svět další generaci těchto úžasných ptáků. Nikdy nás nepřestane bavit, jak si usilovně shání materiál na stavbu úhledných miskovitých hnízd. A když je hotovo a samičky snesou několik skvrnitých vajíček, netrpělivě čekáme, až se mláďata vylíhnou a začnou opatrně nakukovat.

Pak…

Pak se učí létat a za pár týdnů jsou pryč. A za rok se opět shledáme. Koloběh života, který mě nikdy nepřestane bavit.Vlaštovky jsou úžasná stvoření, která nám pomáhají na venkově redukovat stavy hmyzu. Je to ale za cenu, kdy musíme počítat s nějakými těmi nálety, a tudíž i více prát a uklízet. Jelikož jejich výkaly jsou dosti agresivní a kdybych vše nechala, jak to běží a leží, asi by nám to po zdravotní stránce moc nepomohlo.

Takže vzhledem k tomu, že jsem se už za ta léta poučila a rozhodně se nehodlám zbláznit a trhat si vlasy ve zmatku kam dřív skočit. Proto jsem se poptala známých a byla mi na okna doporučena úklidová společnost Mytí oken Brno. Firma při mytí oken používá kvalitní pomůcky a nástroje a hned na začátku dobře umyjí rám. Poté profesionálně saponátovým roztokem umyjí, odstraní výkaly a odmastí skla. Když dobře umyté výlohy a prosklené plochy proschnou, tak je na závěr vyleští čistou a suchou bavlněnou plenou.

Dodržením…

Dodržením tohoto jednoduchého technologického postupu, okna vypadají dlouhou dobu krásně čistě. Skoro se dá říci, že téměř do té doby, než k nám opět zavítají vlaštovky…Ve výsledku je to způsobeno tím, že nepoužívají žádné leštidla ani okeny a podobné vymoženosti. Tímto jednoduchým trikem, že se okna vyleští na sucho, jsou prakticky stoprocentně čistá. A pokud se postupně znečisťují a zapráší se, jedná se o souvislou vrstvu a znečištění není tak viditelné.

I když už jsou okna částečně špinavé. Máte pocit, že jsou pořád skoro čisté. Pokud použijeme leštidlo, budou za nějaký čas na výlohách vidět kola a tahy, jak se leštila. Jsem díky tomu zase chytřejší, ale rozhodně se už nechytám do oken pouštět sama, když mám tak skvělou firmu, jako je A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *