,

Jak se zbavit plísně? Výškové čištění zateplených fasád od řas a černé plísně

Pokud…

Pokud máte problémy s plísní na vaší fasádě, nebo ji máte jinak znečištěnou třeba od jiných bakterií či vodního kamene, tak s tím není žádná sranda. Vyčistit to chce praxi a opravdu dobré čisticí prostředky. Takže je opravdu těžké se o to postarat na vlastní pěst. Protože většina lidí s tím určitě nemá ani praxi a ani ty správné čisticí prostředky. My o tom víme své. M potřebovali vyčistit fasádu naší diskontní prodejny, která už na tom opravdu byla zle. Byla nejenom špinavá, ale byla na ní i plíseň. A my to vyčistit nedokázali, tak jsme na to museli zavolat specialisti. Ale žádné jsme neznali, tak bylo třeba hledat na internetu. A jednu skvělou jsme našli. Jedná se o dezinfekční  firmu Výškové práce, mytí a čištění s komplexním programem Fasády a plísně. Měli na internetu samé dobré reference, tak jsme si řekli, že nebudeme hledat nikoho dalšího a necháme si plíseň odstranit právě od nich.

 

Pak přijeli…

Pak přijeli k nám a pustil se do práce. Zaměstnanci nejdříve nanesli na plíseň dezinfekční prostředek, všude fasádu vyčistili od nečistot, a poté na něj nanesli protiplísňový nátěr LSG je aplikovatelný na všechny možné povrchy, například i na dřevo, OSB desky a i keramické obklady a podobné materiály. Také ho jde nanést i ve vnitřních i vnějších prostorách. A jedná se nejen o účinný prostředek k odstranění, ale slouží i jako prevence. A proto jsme si jej nechali dát i dovnitř domu, abychom měli jistotu, že problémy s plísněmi už opravdu nebudeme muset řešit. Věřte mi, nestojí to za to, je lepší se o takové věci postarat dopředu. Jsme s ním opravdu spokojení a můžeme jedině doporučit, protože plíseň skutečně zmizela a od té doby se již nevrátila. A i jsme se od nich dozvěděli, jak vlastně vznikla.

 

A zjistili…

A zjistili jsme docela zajímavé informace. Na všech zateplených fasádách se asi cca po 6 letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach. A většinou po deseti letech se plíseň udělá prakticky každému. Což je rozhodně nevýhodou. A samozřejmě jsme to tak nechtěli nechat. A jestli můžu ještě něco doporučit, tak to, abyste si nátěr nechali nanést, i pokud vás plíseň ještě nepotkala. Jako prevenci. Těmto věcem je opravdu lepší předcházet, ušetří vám to nejen peníze, ale i čas a starosti. Proto ten nátěr tolik doporučujeme. Věřte mi, není to rozhodně zbytečná investice. Pro více informací se podívejte na jejich webovky, určitě tam najdete vše, co byste mohli potřebovat. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *