,

Výškové čištění fasád od černé a zelené plísně. Dezinfekce, zastavení růstu. Mytí Ostrava

Pracuji…

Pracuji jako jedna z trenérek na naše bruslišti a už s nějakou dobou jsme si říkali, že naše fasáda už by potřebovala vyčistit. Ale znáte to, pořád se o tom jenom mluvilo, ale nic se nedělo. Ale když se na ní udělala dokonce i plíseň, tak už se s tím něco dělat muselo. A protože se k tomu nikdo neměl, rozhodla jsem se, že se o to postarám sama. Tak jsme si sedla k počítači a začala s výzkumem. A našla jsem docela zajímavé informace. Plíseň se tvoří hlavně na zateplených fasádách a problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce. Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky. Tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál  – třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd.

 

A pokud…

A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně.  Naštěstí se o vše postarala firma na výškové práce v Ostravě Nátěry proti plísni Ostrava. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr LSG proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí se tak vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG je taky aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. Někdy se stane, že je plíseň velice rozšířená, tak je třeba, aby byla zeď nejdříve mechanicky ošetřit. Poté dát nový nátěr a až poté dát protiplísňový nátěr LSG.

 

S LSG…

S LSG mám opravdu ty nejlepší zkušenosti, od té doby s plísněmi nemáme žádné problémy a věřím, že je na několik let ani mít nebudeme. Na tento nátěr je skutečně spolehnutí. Tato firma navíc nabízí i odstraňování graffiti, mytí oken a výloh, a to i ve výškách, čištění koberců a podlah. Takže jsme se na ně začali spoléhat i ohledně jejich dalších služeb. Odvádí totiž skutečně vynikající práci. A jejich služby realizují nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. Takže je vidět, že mají opravdu široké pole působnosti. Jediné, před čím musím asi varovat, je jejich cena. Protože tato firma nepatří k těm nejlevnějším. Ale na její obranu, zase určitě patří k těch nejlepším. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *