, , ,

Čištění rezistentní špíny na oknech, mytí výloh, prosklených fasád a stěn. Výškové práce Praha

Miluji zeleň, miluji rozkvetlé rostliny, bylinky, keříky, stromky. De facto vše, co obsahuje trochu chlorofylu. Jelikož s manželem žijeme ve městě, kde je zeleně pomálu, a navíc nemáme ani domek se zahrádkou, musím si pomoci nějak jinak. Proto pěstuji rostlinky v květináčích. Mám je všude. Tato záliba už u mě přerostla trochu v obsesi. Když k nám vejdete, místy si můžete připadat jako v džungli.

Nemáme žádná zvířata. Naštěstí. Kdyby mi poničilo nějakou rostlinu, asi by u nás stejně zvířátko nezakotvilo na dlouhou dobu. Kam se podíváte, něco roste a kvete. Využívám každého místa, kde je malé riziko, že květina bude překážet. Nejvíce jich mám samozřejmě na oknech. Nemohu již otevřít okna ani na ventilačku, aniž bych nemusela odsunovat jednotky až desítky rostlin.

Velice…

Velice jsem si oblíbila například u nás běžně pěstovaný fíkovník, který je sice krásný na pohled a také nenáročný na pěstování, ale jeho velkou nevýhodou je produkce latexu. Nebo jak se to vezme nevýhodou. Latex je úžasná věc, když jej máte jak využít. Já jej ale mám pouze na okrasu.Ač jsou samy o sobě velmi nenáročné na údržbu, o to více se po nich musí udržovat domácnost. Latex mám rozesetý všude v okolí rostliny.

Zejména pak na sklech. Bohužel těchto krásných rostlin mám na parapetech několik. Proto údržba oken vyžaduje být častěji, než je obvyklé v běžných bezlatexových domácnostech. Mám to štěstí, že žiji s úžasně skromným a nekonfliktním chlapem, který moje nadšení sice úplně nesdílí, ale toleruje.Nicméně, po rozmluvě s ním jsem nedávno usoudila, že bude vhodné se těch fíkovníků zbavit nebo je alespoň redukovat a přesunout na jiné, vhodnější místo.

Nakonec…

Nakonec tedy došlo k pouhé redukci. Ušetřila jsem si tak mnoho práce s mytím oken. Manžel tehdy, těsně po jejich odstranění, objednal úklidovou firmu, kterou mu doporučil kolega v práci a jež mi měla pomoci umazaná okna dát do pořádku. To jsem velmi ocenila, zejména i proto, že jsem prodělala operaci a byla jsem tehdy dosti nepohyblivá.

Byla jí firma Čištění výloh v Praze, o které jsem se na internetu dozvěděla, že se jedná o mezinárodně uznávanou firmu s výbornou reputací. Je o ní pověstné, že má velmi silné zázemí, jasně danou a srozumitelnou strategii, neváhá investovat do vlastního profesionálního a špičkově odborně zdatného týmu pracovníků, dále do vysoce výkonného a kvalitního strojového parku a vybavení, ale v neposlední řadě i do špičkových značkových čistících prostředků.

Byla to opravdu skvělá volba. Výsledek byl excelentní. My s manželem ji rozhodně neváháme v budoucnu využít znovu. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *