, ,

Pouhé zamalování graffiti fasádní barvou není řešení. Graffiti se musí odstranit. Anti graffiti Vyškov

Graffiti je takový druh vandalismu, se kterým není úplně jednoduché se poprat. Minimálně ne vlastními silami pomocí obyčejných prostředků. Proto se naše firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. nezabývá pouze úklidovými službami, ale i odstraňováním graffiti. K tomuto servisu samozřejmě patří i antigraffiti nátěry, ochrana a účinná obrana proti sprejerům a pouličnímu umění. Pro tyto situaci jsme vytvořili diskuzní panel Jak na spreje na zdi.

Rozhodně není řešením graffiti pouze přetřít fasádní barvou. Protože by nápis prosvítal. A i kdybyste jej natřeli třeba třemi vrstvami a už by nebyl tolik vidět, tak jednou stejně prosvítat bude, protože fasádní barva vždy po nějaké době vybledne, a obzvlášť rychle k tomu dojde, pokud na dotyčnou stranu zdi svítí slunce. Graffiti je potřeba odstranit a my jej odstraňujeme ze všech možných povrchů.

Je třeba…

Je třeba zdůraznit, že úspěšnost odstranění se pohybuje od 60 – 90 %. Po odstranění graffiti zůstávají na některých místech stíny, které se ani při opakovaných pokusech nedaří odstranit. Nabízí se další postupy jak se finálně zbavit zbytků graffiti. U fasád a strukturovaných omítek je třeba počítat s tím, že při odstranění graffiti z neošetřených povrchů můžeme odstranit i barvu fasády.

V podstatě se postupuje tak, že se graffiti zeslabí co nejvíce a přetře danou fasádní barvou. I tu jsme schopni zajistit, jen se předem musíme s klientem domluvit, zda s vybraným odstínem souhlasí. Ale samozřejmě jako u všech jiných věcí, i tady je mnohem lepší si opatřit prevenci než znečištěné zdi graffiti řešit zpětně. A nejlepší prevencí před vandalismem tohoto typu je nechat si nanést na povrch antigraffiti ochranu, která zajistí následné odstranění graffiti se 100% výsledkem.

Na závěr…

Na závěr je potřeba zdůraznit, že odstraňování graffiti nelze technologicky provést a zakázky odevzdat v uvedeném termínu dokončené, pokud klesne venkovní teplota pod 10°C. Ze zkušeností také víme, že v takovým venkovních podmínkách graffiti ani nepřibývají. Naší poslední zakázkou bylo odstraňování graffiti z venkovní zdi bowlingové haly. Nejdříve se o to klienti snažili postarat sami, ale neuspěli. Což nás samozřejmě nepřekvapilo. Je pravda, že jejich úklidový tým disponoval opravdu dobrými čisticími prostředky.

Protože pro hru je důležité, aby podlaha byla v perfektním stavu. Ale odstranit graffiti, to už chce něco úplně jiného. A tak nás kontaktovali, abychom se o to postarali. A pro nás to nebyl problém. Graffiti nebylo staré, a tak to šlo bez problému dolů. K našim službám nepatří jen odstraňování graffiti, ale i čistění podlah a koberců, mytí oken a výloh a odstraňování plísní. A realizujeme je po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *