, ,

Profesionálové zbavili můj byt plísní, což je skvělá investice pro mé zdraví i zdraví mojí kočky

Možná si o mě pomyslíte, že jsem taková ta šílená ženská. Co žije sama, s nikým se nebaví a má doma nejmíň dvacet koček. Tam jsem to fakt ještě nedopracovala, vídám se několikrát do týdne s kamarády. Ale co se týče množství zvířat, nevím, nevím, jestli to do důchodu nedopracuju do takovýho čísla. Teď si dělám samozřejmě trochu srandu. Ale musím přiznat, že pár zvířat opravdu vlastním.

Mám kočku, pak dvě želvičky a andulku. Tím to u mě opravdu končí. Ale i tak si mě kamarádi dobírají s tím, že se o moje mazlíčky až přecitlivěle starám. Já mám jen strach, aby byli všichni v pořádku. Když mi bylo patnáct, tak nám kočka umřela, a to byla mladinká, měla teprve tři roky. Proto se tomu chci vyvarovat, protože toto už nechci nikdy zažít. Chci, aby se moje kočka dožila klasického kočičího důchodu. Proto za ni třeba utrácím docela dost peněz, kupuju ji jen výběrové kapsičky z masa.

Žádné…

Žádné ty nastaveniny, co jsou samá mouka a žádné živiny tělu nepřidají. Poslední dobou se mi však zdála, že je moje kočička taková jakoby přešlá. Vypadalo to, jako by neměla žádnou energii. Zašla jsem proto k veterinářce a ta nic konkrétního neobjevila. Říkala, že jí nemusí sedět nějaké jídlo, pokud jsem třeba změnila značku. To jsem však už dlouho neměnila, kupuju jí několik měsíců tutéž značku. Proto jsem začala doma pátrat, co by jí mohlo teoreticky způsobovat alergii.

A pak mě napadlo, že by to mohly být plísně. Mám totiž docela vlhký byt a nejsem schopná se toho zbavit. Možná to zní až absurdně a mě by to taky nikdy nenapadlo. Ale zrovna nedávno jsem četla někde na internetu článek na téma, jak plísně můžou škodit lidem, i domácím mazlíčkům. Tak jsem se rozhodla řešit plíseň na zdi. A nejen kvůli kočičce, protože to, že teď na sobě nepociťuju žádné příznaky, neznamená, že by se to na mě časem nepodepsalo.

Obrátila…

Obrátila jsem se tedy na profesionály, konkrétně jsem dala na doporučení kolegy, který měl skvělou zkušenost s firmou A SERVIS LIPKA, s.r.o. Když tito odborníci přijeli, tak zákrok začal tak, že se nejprve odstraní biologické nečistoty mechanickou cestou a to s pomocí kartáče. Následně se povrch nechá vyschnout a poté se na něj aplikuje dezinfekční přípravek. Ten se aplikuje na suchý povrch pomocí štětce, válečku nebo nástřiku.

V závislosti na velikosti a povrchu plochy. Poté se tato účinná látka nechá 24 hodin působit. Závěrečným krokem je prevence, aby plísně už neměly šanci znovu „vyrůst“. Jedná se o nátěr v podobě průmyslového polymeru LSG – Laget Samuraj. Nanesený nátěr LSG účinně zamezuje vlhkosti (ta je základním spouštěčem tvorby zelených sanitrů) a zároveň odstraní vznikající mikrobiální napadení.

Antimikrobiální účinek průmyslového polymeru LSG je založený na principu změny iontové rovnováhy ve stěně buňky daného mikroorganizmu. Dokáže uzavřít fasádu tak, že vlhkost, a tudíž i plísně nemají žádnou možnost, jak do zdi proniknout. Nátěr LSG má totiž vlastnosti difúzního odporu, takže všechny molekuly vodních par mohou bez problému z fasády unikat, zatím co molekuly vody do struktury fasády vniknout nemohou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *