, ,

Každý problém má své řešení. Na ty s plísní je tu nátěr LSG Praha, díky kterému se už plísně nebudete muset obávat

V našem muzeu jsme minulý měsíc opravdu velmi nepříjemnou situaci. V Jednom ze sálů se nám totiž udělala plíseň. A protože k nám chodí hlavně školy s dětmi, bylo potřeba se o to postarat. Jak je známo, děti jsou náchylnější ke všem nemocem, tak bylo potřeba se o to postarat. Navíc jsou zde samozřejmě i pracovníci, kteří zde tráví každý den, takže bylo potřeba se o to postarat. A měla jsem to na starost, tak jsem začala hledat nějakou úklidovou firmu.

A protože jsem neměla s žádnou zkušenosti, byla jsem odkázaná na recenze na internetu. A našla jsem firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Plísně v bytě Praha, se kterou jsem se hned zkontaktovala. Tato firma používá k odstranění plísní ekologický produkt, který je určený i pro aplikace v potravinářských a zdravotnických provozech, což mě hnedka nadchlo, protože mi to dalo jistotu, že to bude bezpečné a ne nějaká drastická škodlivá chemie.

Pracovníci…

Pracovníci nejprve zeď zbavili veškerých plísní a nečistot a zamalovali místa barvou. Na zdech nebylo vůbec poznat, že by tam nějaká plíseň někdy byla. Po odstranění plísně druhý den zdi ošetřili protiplísňovým nátěrem LSG, který zabraňuje opětovnému navrácení plísně. Funguje také jako prevence, takže jsem si ho rovnou nechala dát i na místa, kde hrozilo, že by s plíseň mohla objevit, protože bych se nerada motala v bludném plísňovém kruhu.

Také jsem se od zaměstnanců firmy dozvěděla něco o tom, jak plíseň vlastně vzniká. Správná dlouhodobá relativní vlhkost vzduchu ve všech místnostech určených k bydlení je do hodnoty 55 %. Krátkodobě se může místnost od místnosti lišit, ale opravdu pouze krátkodobě. Také jsem se od nich dozvěděla spoustu užitečných informací, jak předejít plísním v domácnosti, o které bych se taky ráda podělila.

Snažte…

Snažte se doma nesušit moc prádlo, a pokud už nemáte na výběr, tak pouze v jedné místnosti, do které během sušení zavřete dveře a několikrát v ní pořádně vyvětrejte. Také není dobré mít mnoho pokojových rostlin. Co je v těchto případech dobré, tak pořídit si kompresorové kondenzační odvlhčovače vzduchu, které jsou v těchto případech opravdu dobrým pomocníkem. Ale stejně si myslím, že naprosto nejúčinnější prevencí je mít nátěr LSG.

Protože plíseň mě už od té doby opravdu netrápí. Já si ho pro jistotu nechala dát i k sobě domů a udělalo to i spoustu dalších kolegů. Od té doby mám od plísně skutečně pokoj, takže mohu jejich službu likvidaci plísní všem jedině doporučit. Navíc nabízí i celou řadu dalších úklidových služeb, takže se neváhejte na ně obrátit, ať už potřebujete cokoli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *