, ,

Nechajte si koberce vyčistiť najnovšou technológiou pomocou kotúčového stroja

Čistenie kobercov kotúčovým strojom

Koberec je doplnkom v domácnosti, ktorý sa teší neustále svojej obľube. Či ide o celé podlahy pokryté kobercami alebo len malé dizajnové kúsky, každý koberec potrebuje aj pravidelnú starostlivosť, ktorú by sme nemali zanedbávať. Na mysli máme konkrétne jeho dôkladné čistenie, ktoré je nie vždy jednoduché a účinné. Hoci si niekto môže myslieť, že koberec stačí vyčistiť silným prúdom vody alebo obyčajným vysávačom, je na omyle. Každý koberec potrebuje raz za čas aj poriadne vytepovanie a odstránenie všetkých možných baktérií, ktoré sa v ňom nahromaďujú. Dôležité je však vedieť, že nie je koberec ako koberec a pri každom je potrebné použiť iný prístup. Dôvodom je prítomnosť vlákien v koberci, pretože niektoré z nich môžu byť citlivejšie ako ostatné a neprávnym čistením by sme ich mohli veľmi ľahko poškodiť.

Dokonale vyčistený koberec

Existuje niekoľko spôsobov, ktorým sa dajú dôkladne vyčistiť nielen spomínané koberce, ale napríklad aj čalúnený nábytok, stoličky, sedačka, matrace alebo postele. V zásade však platí, že údržbu týchto vecí by ste mali nechať na odborníkov, ktorí na to majú dostatočné skúsenosti a dlhé roky praxe. Najúčinnejšou metódou je čistenie pomocou stroja, ktorý je vďaka používanému postupu efektívny. Pri odstraňovaní nečistôt z koberca je používaný kotúčový stroj s rotačnými kefami, ktorý je v rámci technológií totálnou novinkou. Ešte predtým, ako odborník začne koberec čistiť, zapracuje sa do neho chémia, ktorá sa nechá nejaký čas pôsobiť. Jej úlohou je na seba naviazať všetky nečistoty, ktoré budú následne vysaté tlakovým motorovým vysávačom. Ten vďaka svojej technike vysaje nielen nečistoty, ale aj chemickú penu vzniknutú na povrchu koberca. Výhodou tejto metódy je, že odstráni nielen špinu, ale aj alergény a roztoče nahromadené počas dlhého obdobia. Váš koberec bude po takomto čistení dokonale dezinfikovaný a bude vyzerať, akoby ste ho práve priniesli od výrobcu.

Viac informácií

kvalitne cistenie kobercov

Strojové čistenie koberca je možné vykonávať nielen u vás doma, ale aj v rôznych prevádzkach, v obchodných centrách alebo na školách. Účinok kotúčového stroja je obrovský vďaka veľkému prítlaku, ktorý zaručí kvalitné mechanické vyčistenie. Ak chcete, aby boli vaše koberce očistené najúčinnejším a najšetrenejším spôsobom, mali by ste sa rozhodnúť pre tento druh očistenia. Vďaka stroju sa môžete spoľahnúť na to, že z povrchu budú odstránené aj nečistoty usadené hlboko v štruktúre koberca, ktoré stroj vysaje a zanechá koberec dokonale suchý. Cieľom strojového čistenia a tepovania koberca je nielen odstránenie nečistôt, ale aj jeho prepranie tak, aby sa v žiadnom prípade nepoškodil. Výhodou takéhoto čistenia je, že dosiahnete nielen kompletnú renováciu, ale aj načesanie chĺpkov, ktoré iným spôsobom urobiť nedokážete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *