,

Chcete lepšie pozície vašej stránky?

Zmerajte si rýchlosť jej načítania

Internet je v dnešnej dobe nepochybne najvýznamnejším médiom, ktoré denne navštevujú milióny ľudí po celom svete. Ich cieľom je nielen komunikácia s druhými osobami, ale aj vyhľadávanie najnovších informácií zo sveta alebo nakupovanie rôznych druhov výrobkov. Každý človek, ktorý má svoj vlastný web chce, aby bol dobrý nielen po dizajnovej a obsahovej stránke, ale aj po tej technickej. Znamená to, že stránka, ktorú zadáte do prehliadača sa vám zobrazí nielen dobre, ale aj rýchlo. Každá webová adresa by sa vám mala zobraziť do niekoľkých sekúnd od zadania, pričom ideálny stav je, keď sa zobrazí do 5 sekúnd. Tento parameter je dôležitý pre ľudí, ktorí chcú lepšie pozície svojich stránok a to napríklad predajcovia, firmy, poskytovatelia služieb, médiá, blogeri alebo rôzni iní.

rychlost nacitania stranky

Rýchlosť načítanie web stránky

Štatistiky hovoria o tom, že pred pár rokmi boli ľudia ochotní čakať na načítanie stránky o niekoľko sekúnd viac, no v dnešnej rýchlej dobe je čakanie počas 10 sekúnd pre mnohých neprijateľné. V momente, ako sa im stránka ihneď nezobrazí, ľudia sú naštvaní a z internetovej adresy odchádzajú. Preto je veľmi dôležité, aby sa vaša stránka užívateľom načítala čo najskôr, ideálne aj do dvoch sekúnd od zadania odkazu. Zaujímavosťou je, že nezáleží na tom, akému účelu má stránka slúžiť, no práve jej otvorenie je kľúčovým faktorom celého úspechu. Kým pomalá stránka znamená menej návštev, menej nákupov a menšiu spokojnosť ľudí, rýchla znamená presný opak. V praxi to teda môžeme chápať tak, že čím skôr sa vaša stránka užívateľovi zobrazí, tým viac produktov predáte, viac návštev zaznamenáte a uspokojíte tak nielen viacej ľudí, ale aj seba.

Zrýchlite načítanie svojej stránky

Ak si nie ste istí, koľko sekúnd trvá vašej stránke kým sa načíta, dá sa to zistiť jednoduchým spôsobom. Najlepšie je zobrať si stopky a manuálne si otvorenie stránky odstopovať, poprípade môžete použiť online nástroj gtmetrix. V prípade, že bude otvorenie obsahu trvať viac ako 5 sekúnd, mali by ste problém začať riešiť. Hoci sa to nezdá, no možno práve pomalé zobrazenie odkazu je dôvodom vášho neúspechu, ktorý ste doteraz nevedeli odhaliť. Ak s rýchlosťou načítania nebudete spokojný, netreba mať hneď hlavu v smútku. Všetko sa dá odstrániť a napraviť a načítanie stránky je taktiež jednou z tých vecí. V prípade, že nie ste počítačový odborník a ani nie ste technicky zdatný, najlepšou voľbou je vyhľadať odborníkov, ktorí vám s týmto problémom radi a rýchlo pomôžu. Hľadať by ste ich mali pod výrazom „seo optimalizácia“, ktorá sa práve na takéto problémy zameriava. Môžete si byť istý, že vaša stránka tak bude v najlepších rukách a úspech sa dostaví čoskoro.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *