,

Med je zázrak nielen v kuchyni a kozmetike, ale aj v domácom uzdravovaní

Jeho priaznivé účinky sú známe už tisícročia a určite by sa nemali prehliadať. Obsahuje fruktózu a glukózu, veľa minerálov a stopových prvkov, vitamíny a enzýmy. Všetko je ľahko a perfektne absorbované ľudským organizmom. Navyše môže urýchliť množstvo procesov, ako je hojenie, vstrebávanie a boj proti infekciám.

Med je všeliek

Avšak med má pozitívny vplyv na mnohé ďalšie oblasti, samozrejme. Taktiež veľmi pomáha nespavosti. Len si vezmite pár čajových lyžičiek predtým, než idete spať a zistíte, že je oveľa ľahšie zaspať. Ďalej zlepšuje krvný obraz a lieči anémiu.

Tiež pôsobí proti šíreniu baktérií, ktoré sú príčinou infekcií horných dýchacích ciest. Liečia ochorenia obličiek a močových ciest, prispievajú k tvorbe kostnej hmoty a liečia choroby žalúdka a čriev. Jeho pozitívne účinky sú jednoducho veľa.

Med má mnoho využití

Je to tiež veľká pomoc proti chrípke, v pohári teplého mlieka, rozpustite dve čajové lyžičky medu a trošku masla. Tento liek pijeme niekoľkokrát denne. Med je naozaj skvelým pomocníkom hneď v niekoľkých ohľadoch, to je už vidieť len v tomto článku. Keby sme mali napísať úplne všetko, v čom nám prospieva, bol by to naozaj dlhý ale dlhý text.

V každom prípade vedomie týchto účinkov medu sa v každom prípade vyplatí. Med je samozrejme tiež veľmi dobre využiteľný v kuchyni. A to ať už ide o sladké, či slané pokrmy. Nedoceniteľný je potrebné vo vianočných perníčcích.

Podobne je na tom firma A SERVIS LIPKA

Rovnako tak sa oplatí poznať upratovaciu firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., Tepovanie, čistenie Vranov nad Toplou, ktorá ponúka napríklad kvalitné strojové čistenie kobercov, ktoré dokáže vyčistiť aj naozaj akokoľvek znečistený koberec. Okrem toho odstráni všetky baktérie, takže je rozhodne lepšie sa obrátiť na túto spoločnosť ako na čistenie kobercov na vlastnú päsť.

Okrem toho sa však táto firma tiež venuje odstraňovanie plesní a nanášanie protiplesňového náteru, odstraňovanie graffity či umývanie okien. Rovnako ako med je teda multifunkčná. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *