,

Ako zastrešiť bazén?

Leto je pomaly, ale isto za dverami a s týmto obľúbeným ročným obdobím sa spája nepochybne voda, a teda ochladzovanie sa v bazéne. Ak ste sa rozhodli pre inštaláciu bazénu priamo u vás na záhrade, treba mať na pamäti, že o bazén sa treba pravidelne starať, a to za pomoci rôznych chemických prípravkov, ktoré sa postarajú o elimináciu nečistôt, prípadne mikroorganizmov, ktoré by mohli v konečnom dôsledku ohroziť kvalitu a čistotu vody. Množstvo ľudí s cieľom udržať si teplú vodu počas celého roka, volí zastrešenie bazéna. Ak ste sa aj vy rozhodli bazén zastrešiť, inšpirujte sa nasledovnými radami.

Aké výhody má bazén so zastrešením?

Ak sa rozhodnete pre zastrešenie bazéna, je viac než isté, že si predĺžite leto. Totiž, vďaka prístrešku sa môžete kúpať nielen v noci, ale najmä v chladnom zimnejšom období, čím ušetríte čas i peniaze vynaložené za údržbu bazéna. Práve zastrešenie zamedzuje spadu nečistôt, čiže sa nemusíte trápiť nad extrémnou údržbou a neustálou dezinfekciou ako v prípade, že by ste mali bazén bez zastrešenia. Samozrejme, že aj o bazén s prístreškom je nutné pravidelne sa starať, avšak nie až v takej miere, čo možno považovať za obrovské plus.

Ako na to?

V prvom rade je dôležité uvedomiť si, že v prípade inštalácie zastrešenia je najvhodnejšie osloviť firmu, ktorá všetko potrebné uskutoční za vás. Keramický obklad je vhodný pre každú kreatívnu dušu, čiže ak máte určitú výtvarnú predstavu, jednoznačne siahnite po tomto riešení! Treba počítať s časovou náročnosťou výstavby, avšak na dobré sa oplatí počkať, no nie? V súvislosti s inštaláciou bazénov sa odborníci postarajú o vybudovanie odizolovanej železobetónovej vane z vodotesného betónu, nanesenie hydroizolačnej stierky a súčasťou celého procesu je testovanie nepriepustnosti vane. Na záver prichádza na rad lepenie keramických obkladov, ktoré dodajú celému bazénu jedinečný vzhľad!

Obrázok: www.bazenservis.sk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *