,

Ako na plesne? Hlavne nie s prostriedkami s chlórom! Odstránenie plesní Humenné

Dlhú dobu sme na plesne v dome používali savo, ale až nedávno som sa len dozvedela, ako neúčinný tento prípravok je. Keď sa nám pleseň už po niekoľkýkrát vrátila, obrátili sme sa radšej na firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., Ako odstrániť plesne zo stien? Tá sa likvidáciou plesní zaoberá a mohla by prísť s účinným riešením ako odstrániť pleseň.

Prípravky s chlórom sú na plesne neúčinné

Zamestnanci firmy nám najprv vysvetlili, prečo savo nezabralo. Funguje totiž na báze chlóru, ktorý preniká do ošetrovanej steny a zvyšuje v nej obsah soli. Tá na seba viaže vodu a zvyšuje tým aj vlhkosť muriva. To ma rozosmialo, pretože vlhkosť je predsa pôvodcom plesní. A  keď ju savom zvyšujte, tak je jasné, že sa mi ju nikdy odstrániť nepodarí.

Dôležité je tiež správne vetranie

Dohodli sme sa na spôsobe, ako náš dom plesní zbaviť natrvalo. Vyžadovalo to ale tiež od nás nejakú aktivitu. Keďže sme málo vetrali, tak sme tým pomáhali udržiavať vlhkosť v miestnosti. Museli sme teda začať pravidelne a intenzívne vetrať.

Najdôležitejšie bolo zabezpečiť stene ochranu, aby do nej vlhkosť neprenikala a nezostávala v nej, ale aby sa odvetrala von. Na to všetko bol A SERVIS našťastie perfektne zariadený. Ponúka svojim klientom LSG náter, ktorý ochráni stenu. Uzavrie ju tak, aby nemohla pohlcovať vlhkosť. Skvelé je, že vlhkosť zo steny môže unikať.

Je treba plesne odstrániť dôkladne

Pred nanesením náteru bolo však treba dôkladne plesne odstrániť. Nesmel v miestnosti zostať žiadny zárodok, ktorý by umožnil plesni znovu rásť. Pracovníci pracovali veľmi starostlivo a opatrne, plesne odstraňovali mechanicky na mokro, aby sa ďalej nerozširovali. Tieto miesta dôkladne ošetrili dezinfekciou a pustili sa do likvidácie voľných spor v miestnosti. Tie najprv vysali vysávačom zo stien, podlahy i zariadenia. Nakoniec sa ešte všetky horizontálne povrchy pretreli dezinfekciou. Po takomto zásahu plesne nemali jednoznačne žiadnu šancu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *