,

Zateplenie domu neznamená automaticky koniec plesne. Riešenie prevencia a odstraňovanie plesní Bratislava

Na obvodové múry nášho domu sa nám rok čo rok objavovali plesne. S väčším ochladením sa zakaždým vynorili. Pustili sme sa do zatepľovania domu a predpokladali sme, že sa tak plesní zbavíme, lenže k tomu nedošlo. Plesne sa objavili znova. Nechápali sme to, zateplenie nám predsa malo pomôcť! Lámali sme si hlavu s tým, ako odstrániť plesen a čo by sa proti nim dalo ešte podniknúť. Striekať plesne dookola rôznymi postrekmi bolo k ničomu, bolo to len dočasné riešenie, plesne sa po nejakej dobe objavili znovu a postreky nám len zamorili dom.

Trvalé riešenie

Potrebovali sme prísť s niečím trvalejším. Ale nechceli sme sa púšťať už do žiadnych stavebných úprav, keď zateplenie nefungovalo, nechceli sme už vynakladať peniaze na nič podobne nákladného a náročného. Keď sme sa však dopočuli o finančne prijateľnejšej možnosti a jednoduchšie uskutočniteľné, zaujalo nás to a chceli sme vedieť viac. Išlo o LSG protiplesňový náter od firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Informovali nás o ňom priatelia, boli s ním veľmi spokojní. Na internete sme našli veľa pochvalných reakcií. Rozhodli sme sa náter tiež vyskúšať.

Zateplenie nepomôže

Pracovníci Servisu nám najprv vysvetlili, z akého dôvodu sa u nás plesne vytvárajú aj po zateplení. Na vine je vlastne samo zateplenie, ktoré síce v dome udrží viac tepla, ale v noci na tejto vrstve dochádza ku kondenzácii, keďže chladne rýchlejšie ako vzduch v okolí. Kondenzácia vody je skvelým prostredím pre vznik plesní. Preto je nutné zabrániť vlhkosti a k ​​tomu je vhodný protiplesňový náter.

LSG náter

Nanesený LSG náteru prebehlo v dvoch dňoch. Keď v prvom boli kefou odstránené plesne a múr dezinfikovaný a v druhom dni bol nanesený náter. Funguje stopercentne, na stene sa vlhkosť netvorí a plesne teda nevznikajú. A SERVIS našu situáciu krásne vyriešil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *