,

Plesne si vyberajú severné strany domov, zamedzte ich opakovanému výskytu. Čistenie plesni Košice

Fasáda nášho domu je neustále napádaná plesňami. Nedokážeme si vysvetliť, čí to môže byť, ale nedokážeme sa ich zbaviť. Skúšame najrôznejšie postreky a s menším či väčším úspechom sa ich na nejakú dobu zbavíme, ale potom sa spoľahlivo objaví znova. Zbavovanie sa plesni

Plesně, čo s týmako vyčistiť plesně

Nedávno sme sa dopočuli…

Nedávno sme sa dopočuli, že existuje ochranný náter, ktorý má v boji s plesňami veľkou úspešnosť. Tento náter ponúka firma Zbavovanie sa plesni, ktorej sme bez omeškania zavolali a dohovorili si osobné stretnutie, aby jeho pracovníci mohli posúdiť, aký postup prác zvolí. Pri stretnutí sme sa ich tiež spýtali, či netušia, čo by mohlo plesne spôsobovať. Odpovedali, že majú dosť jasnú predstavu, čím to bude.

Napadnutá fasáda je totiž orientovaná na sever a nedostatkom slnečného žiarenia sa na povrchu hromadí vlhkosť, ktorá je na ostatných stranách účinnejšie obmedzovaná UV žiarením. Voda zo studne, ktorá sa v blízkosti fasády nachádza, tiež vytvára priaznivé podmienky pre vznik plesní. O príčine vzniku plesní sme teda mali jasno, s týmito pôvodcami sa nedalo nič robiť, mohli sme len dúfať, že zaberie náter.

cena odstránenie plesní

V prvom rade bolo nutné…

V prvom rade bolo nutné odstrániť všetky prejavy plesní. Na to sa použil vysokotlakový čistiaci prístroj s účinným chemický roztokom. Akonáhle sa pracovníci presvedčili, že je plocha dôkladne vyčistená a vysušená, naniesli na ňu dezinfekciu. Po 24 hodinách pôsobenia bola plocha pripravená na aplikáciu samotného LSG náteru. Náter by mal plne fungovať počas doby 4 až 6 rokov. Zatiaľ ho máme štyri mesiace a sme veľmi spokojní. Bez náteru by sa pleseň už minimálne trikrát vytvorila, teraz ale nič nenasvedčuje tomu, že by sa niečo podobné mohlo opakovať.

ako odstrániť plesněčím odstrániť plesně

Ďakujeme A SERVISU LIPKA, s.r.o. za dobre odvedenú prácu, dúfame, že jeho služby využijeme zase zas až za šesť rokov, keď náter prestane účinkovať.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *