, ,

Rekonstruujete stěnu? Nezapomeňte na řádné proschnutí, jinak hrozí plísně. Čištění, odstranění plísní Plzeň

Máma zdědila po své sestře byt, který se rozhodla pronajímat. Ale nejdříve ho nechala zrekonstruovat. Dělníci zarovnali stěny, omítli, zatmelili, nanesli podkladovou barvu a nalepili nové vkusně vypadající tapety. Musím říct, že to vypadalo hodně dobře. Vždycky, když slyším slovo tapeta, tak si představím něco hrozného růžového s květinkami, ale tohle vypadalo parádně. Imitovaly mramor a byt vypadal špičkově.

Jak na plíseň   Tvorba plísně v bytě

Temné skvrny

Jenomže asi po dvou týdnech po vytapetování se na některých místech tapet objevily vlhké temné skvrny. V tu chvíli to bohužel nikdo neměl čas řešit. Tak jsme s mámou sundávali tapety až po dvou měsících a samozřejmě, že pod nimi byla plíseň.

Plíseň pod omítkou   Plíseň v bytě

Dovtípili jsme se, že příčina vězí v tom, že dělníci nenechali stěny po zatmelování proschnout a rovnou přilepili tapety. Usoudili jsme to z toho, že do té chvíle plísně v bytě nikdy nebyly. Byt je teplý a dobře provětrávaný.

Odstranění plísně

Nutnost odstranění plísně

Jelikož jsme byt chtěli už co nejdříve začít pronajímat, museli jsme plísně brzy odstranit a řešili jsme jak na odstranění plísně. Za tímto účelem jsme o účast poprosili firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Naštěstí se nám podařilo se s nimi domluvit na schůzce v nejbližším termínu, který nám vyhovoval. Technici samozřejmě zjistili to, co my jsme už tušili. Vina byla na straně dělníků. Alespoň v tomto případě nebylo tak složité s plísněmi skoncovat.

Plíseň u okna   Plíseň na omítce

Technici odstranili i zbytek tapet. Zlikvidovali plísně i jejich zárodky a vydezinfikovali řádně místnost. Máma měla strach, aby se plísně přece jenom znovu z nějakého důvodu neobjevily. Proto jsme se ještě s techniky domluvili na provedení LSG protiplísňového nátěru.

Vliv plísně   Jak předcházet tvorbě plísně

Potom, když byly plísně tak precizně odstraněny, jsme mohli konečně opět přilepit na stěnu nové tapety. S LSG nátěrem by to už nemělo dělat žádnou neplechu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *