,

Plíseň v bytě nemusíte řešit stavebními úpravami, existují i méně radikální zásahy. Odstranění plísní Hradec Králové

Jak dostat plíseň pryč z fasádyKdyž se u dcerky v pokoji objevila plíseň, začali jsme s manželem rychle jednat.  Hledali jsme způsob Čím odstranit plíseň. Stříkali jsme stěnu savem, ale výsledky se nedostavovaly. Manžel je horká hlava a často se pouští do některých věcí bez rozmyslu. Teď si někde přečetl, že za plísně v nějakém domě mohla špatná střecha, tak se rozhodl, že opraví střechu. Přitom nikde nebyl jediný náznak toho, že by tenhle problém byl i u nás!

Naštěstí se mi k nám podařilo pozvat na konzultaci techniky z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. dříve, než manžel začal nakupovat materiál k opravám. Technici se na pokoj podívali a bez dlouhého přemýšlení nám řekli, že se střechou problém určitě nebude. Ptali se nás, od kdy jsou v pokoji plastová okna, a jestli často větráme. Uvědomili jsme si, že je to vlastně naše první zima s plastovými okny. Taky nám došlo, že s větráním u dcery v pokoji to není nijak slavné, protože tam skoro nevětráme, aby v pokoji nebylo chladno.

Technici…

Plíseň na stěně v bytěTechnici nám vysvětlili, že vydýchaný vzduch je pro zdraví člověka mnohem nevhodnější než chvilková nižší teplota v místnosti. Navíc při správném větrání k velkým poklesům teploty nedochází. Věc se měla prostě tak, že jsme dceřin pokoj dokonale utěsnili (především tomu přispívala nová skvěle těsnící plastová okna) a o to, kam se bude vsakovat vzniklá vlhkost už jsme se nestarali. A ona se vsákla do stěny, a tak vznikly plísně.

Manžel na toto sdělení zareagoval opět po svém, chtěl se pustit do výměny oken. Technici ho uklidnili a řekli, že pravidelné větrání bude dostatečné, k tomu ještě pomůže vrstva LSG nátěru, která způsobí, že se stěna stane pro vlhkost neprodyšnou. Před tím ze stěny ještě odstranili plísně. Od nanesení nátěru se zdá být všechno v pořádku, stěna už vlhkost nenasává a tak jsme rádi, že se nám podařilo tento problém konečně vyřešit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *