, ,

Profesionálové z „Antigraffiti Plzeň“ odstranili graffiti z fasády knihovny

jak odstranit graffitiPřed dvěma týdny se na v podstatě nově omítnuté budově městské knihovny objevilo graffiti. Byl to takový zvláštní obrázek složený ze třech písmen vyvedených v různých k sobě se dost nehodících se barvách. Zřejmě to byly nějaké iniciály nebo přezdívka místního klubu sprejerů. Musím ale říct, že jak málo si na tom dali záležet, o to větší nadělal škodu. Asi metr velkého nic neříkajícího barevného nápisu na naší světle zelené zdi si opravdu nešlo nevšimnout.

Podali jsme trestní oznámení na neznámého pachatele, ale ani jsme nečekali, že by policie někoho našla. Nápis šel vidět prakticky z konce ulice a i když jsme se to nejdříve chtěli řešit tak, že před něj postavíme baner s otevírací dobou, nebo počkáme až jej trochu smyje déšť, protože nový nátěr fasády by byl veliký zásah do rozpočtu. Nakonec nebylo zbytí a museli jsme ho nechat profesionálně odstranit, protože si lidé začali stěžovat.

Nejhorší…

čím odstranit graffitiNejhorší na všem bylo, že fasáda byla právě nová. Obrátili jsme se na firmu A SERVIS LIPKA s.r.o., která měla mnoho kladných referencí. Většina jejich zákazníků byla s jejich prací velice spokojená, kromě toho pozitivně kvitovali i jejich příjemnou komunikaci. Ti nám mimo jiné sdělili, že to, že nám zůstala původní fasádní barva je obrovská výhoda, protože ji teď budeme potřebovat jako sůl. Nejprve fasádu očistili opravili a to tak, že pomocí vysokotlakého přístroje nápis několikrát po sobě opakovaně zesvětlovali, tak aby nešel skoro vidět a poté fasádu přetřeli právě zmiňovanou fasádní barvou, takže po graffiti nezbylo ani památky.

Domluvili jsme se s nimi, že aby se tohle už nemuselo opakovat, a protože vandaly ze zásady lákají nové fasády, necháme budovu ošetřit antigraffitovou ochranou. Jedná se o nanotechnologickou vrstvu, která fasádu zakonzervuje, ale přesto jí umožňuje dýchat. Díky této vrstvě se grafitový sprej nevpije do hlubokých vrstev fasády a případné odstraňování graffiti je jednodušší a daří se ve většině případů stoprocentně.

Bez této…

recenze odstranění graffitiBez této vrstvy totiž účinnost odstranění prudce klesá a to od 90 až do 60 %. Navíc po nějaké době i po odstranění se objevuje riziko, že nápis opět vystoupí napovrch. To ale už nebude náš problém, protože naše fasáda je znovu krásně zelenkavá a teď navíc i ošetřená AGO nátěrem. Škoda jen, že jsme to neudělali hned po rekonstrukci. Mohli jsme si ušetřit spoustu peněz, nervů a času. No, ale teď už je pozdě bycha honiti, jak se říká.

nejlevnější odstranění graffitiS prací firmy jsme velice spokojení a protože se nezabývají pouze odstraňováním graffiti, ale i jinými věcmi spojenými s úklidem rozhodli jsme se vzhledem k velmi dobrým zkušenostem jejich služeb využít i v budoucnu. Na jejich stránkách jsme se totiž dočetli, že se věnují i čištění podlah a to téměř všech druhů. Od dlažby, linolea, marmolea, plovoucích podlah, litých podlah až po kameninové podlahy a betonové podlahy. Důkladné mytí podlah by se nám docela hodilo.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *