, ,

Když vím, že sprejer se sprejer určitě objeví, musím se bránit předem

jak odstranit graffitiNa autobusovou zastávku, která je k našemu domu nejblíž, sprejují vandalové už dlouho. Nelíbí se mi, co tam sprejují za obrazce a nápisy, ale vždycky jsem byla ráda za to, že se vybijí takhle a nedělají něco mnohem horšího. I když, to nemůžu vlastně vědět, jestli tohle není jen začátek. Očividně byl. Před nedávnem totiž autobusová zastávka přestala být jediným místem, kde se graffiti hromadila. Sprejeři začali sprejovat i po některých domech v okolí a ten náš byl mezi nimi.

čím odstranit graffitiCítili jsme se strašně bezbranně. Měli jsme ploty, ale sprejeři se k nám stejně i přes ně dostali. A hlídat v jednom kuse dům, to by se z toho jeden zbláznil. Co by to bylo za život, kdybychom dnem i nocí vysedávali kolem domu, byli neustále ve střehu a hlídali. To je samozřejmě nesmysl. Neznám nikoho, kdo by něco takového podnikl proti sprejerům.

Společně…

Společně se sousedy jsme hledali nějaké lepší řešení. Nějaký návrh na takovou improvizovanou domobranu, která bude hlídkovat, sice padl, ale to bylo směšné, takhle jsme žít nechtěli. Raději jsme hledali možnosti, které nabízí moderní technologie. Jeden ze sousedů nám představil řešení, které nabízí firma Graffiti, odstraňování Praha. Je to antigraffitový nátěr, který dokáže zajistit, aby při posprejování nedocházelo k poškození stěny a aby se graffiti ze stěny odstraňovalo jednoduše a rychle.

přípravky na odstranění graffitiNěkteří, a my mezi nimi, si nechali tento nátěr nanést. Zůstalo ale pár skeptiků, kteří si šli vlastní cestou. Když po čase zase došlo k posprejování některých domů, tak my s nátěrem jsme vyhráli na celé čáře. A SERVIS LIPKA, s.r.o. se o nás dokonale postaral. Graffiti z domů zlikvidoval skutečně velice rychle a bez následků, poté ještě přidal vrstvu ochranného nátěru v rámci servisu zdarma, aby nebyl problém ani příště. Sousedé, kteří nátěr neměli, se ještě doteď nepoučili z chyb a potýkají se i nadále s následky návštěvy graffiťáků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *