, ,

Nejúčinnější boj proti sprejerům je prevence!

Odstraňování graffitiZvládnout nápor sprejerů není v dnešní době jednoduché. Někdy se mi zdá, že jsou na každém kroku. Procházím se ulicemi a vidím jedno graffiti vedle druhého. Sprejeři jsou ve výhodě, zahalí je tma a nikdo je nechytí. A proč vlastně jsou sprejeři oproti těm, kteří se snaží jejich mazanice odstranit, o tolik napřed? Je to hlavně v délce úkonu. Sprejerovi trvá jen pár chvilek, aby něco na zeď načmáral (upřímně řečeno – velká díla se na zdech objeví málo kdy, většinou jde opravdu jen o rychlý náčrt nějaké hatmatilky), zatímco majitel budovy se s odstraněním graffiti párá celou věčnost a to jen občas bývá úspěšný. Odstraňování graffiti Pardubice.

Odstranění graffiti z cihelOdstranění graffiti z přírodního kameneGraffiti – odstraňování, ochranné nátěryČím se zbavit graffiti

Když se graffiti sprejerů…

Když se graffiti sprejerů začala šířit jako lavina i v oblasti, ve které bydlím, řekl jsem si, že nebudu vyčkávat, až se stanu jejich terčem, a rovnou se na ně připravím. Dohodl jsem se s firmou A SERVIS LIPKA, s.r.o. na nanesení jejich ochranné antigraffitové vrstvy v co možná nejbližším termínu. Pracovníci, odstraňování graffiti Pardubice, přijeli a ochranný nátěr aplikovali na plochy, které mohly být ohroženy. Sousedi se mi posmívali, říkali, co blázním, snad si nemyslím, že by se i naše domy mohly sprejerům zalíbit. Nevěděl jsem, jestli to tak bude nebo ne, ale věděl jsem, že v případě, že by sousedi neměli pravdu a sprejeři si vybrali i naše domy, tak já můžu zůstat klidný.

Graffiti – odstraňování, ochranné nátěryAGO proti graffiti na naší zdiJak máme odstranit graffitiOdstranění graffiti, sprejů, ochrana před graffiti

Měl jsem trošku pocit, jako kdybych to přivolal. Protože asi do dvou týdnů se i na domech v naší ulici skvěla graffiti. Sousedi smutně kroutili hlavou a už se mi nikdo nesmál. Všichni závistivě koukali, když přijel A SERVIS a všechny posprejované plochy jednoduše očistil. Sousedi se mezitím mořili s vlastními posprejovanými zdmi a ničili si fasády. Protože graffiti z neošetřeného povrchu tak lehce odstranit nejde. Spoustu z nich potom za mnou přišlo a vzali si na firmu kontakt.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *