, ,

Rotační čištění strojem koberce důkladně čistí a dezinfikuje

Naše společnost čištění koberců Ostrava, se skládá z profesionálního týmu pracovníků a proškolených čističů koberců a podlah. Od roku 1999 sbíráme praxi v úklidovém odvětví a neustále inovujeme metody, s kterými lze pracovat při důkladném čištění koberců a čištění podlah.

čištění koberců OstravaDo čištění koberců se pouštíme za použití strojové metody. Jedině se strojovou metodou jsme dosáhli mnohdy precizních výsledků, kterých s jinými levnými metodami dosáhnout nelze. Rozdíl v levných metodách jako jsou extrakční, parní, suchou pěnou, aj. je ten, že jim chybí důkladný mechanický proces kartáčování. Kartáčování je zrovna u koberců velmi důležité, protože jedině tak odstraníme veškeré nežádoucí nečistoty z hluboké struktury koberce. Při extrakční metodě, která je stále velmi hojně využívána a nabízena jako kvalitní. Je problém v tom, že je zde pouze vstříknuta voda s chemií do koberce a následně velmi rychle odsáta.

To má za následek fleky a mapy, které jsou patrné až při dokonalém proschnutí koberce. V tu dobu může být už pozdě na záchranu, jelikož může být koberec takzvaně zapraný. A nečistoty lze odstranit již pouze strojovou metodou. Pokud nám nepovolí nečistoty pod kotoučovým strojem, tak je nevyčistí už žádná jiná firma. S tím už jsme se bohužel také setkali a znovu zákazníkům opakujeme. Že využívání levných metod na silné a dlouhodobě přítomné nečistoty není dobrý nápad. Strojová metoda spočívá ve třech fázích čištění koberce.

 

První fází je aplikace chemie…

 

První fází je aplikace chemie BOSCH RTS do struktury koberce, kam ji musíme kvalitně vetřít. Jedině tak dosáhneme navázání nečistot ze struktury koberce, které následně vykartáčujeme cena čištění koberců Ostravakotoučovým strojem na povrch. Naše chemie je silně dezinfekční, a proto s ní dokážeme perfektně zničit veškeré roztoče a škůdce, z kterých vznikají alergie a různé nemoci. Po naší chemii nezůstane v koberci nic, co by narušovalo zdraví zákazníků. Kotoučový stroj značky GHIBLI se chová při kartáčování velmi šetrně, abychom zajistili, že kobercová vlákna nebudou nijak poškozena. K tomu je osazen 12 cm dlouhými štětinkami, které jsou měkké, a proto můžeme některá místa důkladněji kartáčovat, jsou-li silně znečištěná. A kobercová vlákna zůstanou celistvá a nepotrhaná.

Hlavní důvod proč využíváme strojovou metodu je ten, že mechanické kartáčování koberce je velmi důležité pro zaručené odstranění nečistot ze struktury koberce a z kobercových vláken. Díky voňavé chemii BOCHS RTS a kotoučovému stroji utvoříme pěnu. A tu po té vysajeme vysoce výkonným vysavačem, který díky svým třem motorům odstraní nečistoty až ze struktury. Vysavač značky AS 59 odstraní včetně nečistot i přebytečnou vlhkost.

Stačí koberec nechat už jen pár hodin odpočnout a doschnout a je možné jej začít znovu využívat. Tentokrát ale bude váš koberec krásně voňavý, barevný jako dříve a hlavně chemie osvěží vzduch vašeho obydlí či kanceláře, úřadu, školy i nemocnice. Čištění koberců není pro mnoho lidí zábavou a hlavně neumí koberce vyčistit důkladně, proto jsme tu my. V domácnosti vyčistíme koberec běžně přes den, ale ve firemní sféře je třeba zajistit neomezený chod pracoviště. Pro tyto zákazníky nabízíme naši flexibilitu. V čase, který se sám zákazníkovi hodí, dojedou naši technici a koberec vyčistí.

Vůbec nám nevadí, že budeme koberec čistit ve večerních i nočních hodinách, jsme tu pro zákazníky, kterým nechceme omezit výkon práce. Koberce vysoké rozlohy čistíme ve skupinkách, abychom do ranních hodin vše stihli. A zákazník mohl otevřít svoji provozovnu, restauraci, kancelář, obchod, aj., v přesně stanovenou dobu, kterou má uvedenou na svých dveřích. Cena čištění koberců naší strojovou metodou je dražší, než levné metody, ale důvod proč jsme již vysvětlili.

Naše cena…

 

Naše cena za kvalitní vyčištění je 39,-/m2, ale cena levných metod se pohybuje na 17,-/m2. Když vezmeme v úvahu, že je zde pravděpodobnost špatného vyčištění koberce, tak je naše cena za kvalitu moc pěkná. Koberec je, i pod podmínkou kvalitního vyčištění strojovou metodou, důležité udržovat ve stálé čistotě. Na vysoce frekventovaných místech – obchodní centra, úřady, nemocnice, školy, restaurace, kanceláře a firmy. Doporučujeme čištění koberce provádět minimálně 1x až hloubkové čištění koberců Ostrava2x do roka.

Tím si sami zákazníci zaručí nejen čistotu jejich firmy a veřejných prostorů, ale také ochranu zdraví před škůdci a roztoči. Které jejich zákazníci nanosí z venkovních prostorů. Strojovou metodou nečistíme ale pouze koberce, díky kvalitním nástavcům jsme schopni zrestaurovat a vyčistit podlahy jakéhokoliv druhu. Odstranili jsme mnohdy nečistoty i z takových podlah, které naši zákazníci označili za odepsané. Zrestaurování podlah spočívá v tom, že používáme kvalitní odstraňovače, neboli chemie. Těch je oproti kobercům několik druhů, protože je i několik druhů podlah.

Na každou podlahu je potřeba volit správnou chemii, protože by mohla být nenávratně poškozena. O používání chemií jsme proškoleni a máme důkladnou praxi v čištění podlah strojovou metodou. Chemii nejdříve důkladně vybereme, a pak ji aplikujeme na podlahu, kde ji necháváme zpravidla několik minut důkladně působit.

Tím, že ji necháváme působit dostatečně dlouho je záruka dokonalého rozpuštění nečistot, a to nejen na povrchu. Ale hlavně ve spárách a struktuře podlahy, kde se nečistoty ukrývají před vyčištěním. Například automaty, jež jsou používány při čištění podlah v obchodních domech mají strašně malou zátěž, přibližně 10 kilogramů. Tato zátěž je velmi malá na to, aby dokázal automat odstranit nečistoty ze struktury a spár podlahy a v tom případě v podlaze zůstanou i mnoho let. Náš kotoučový stroj má kvalitní 40 kilogramový přítlak, a tak s ním lze odstranit dokonale zmíněné nečistoty.

 

 

Pokud vidíme, že nečistoty v podlaze zůstávají…

 

Pokud vidíme, že nečistoty v podlaze zůstávají, přidáme ještě 10 – 15 kilogramové závaží, které s sebou pravidelně vozíme. pokud je přítlak kotoučového stroje 55 kilogramů, tak nečistoty perfektně odstraníme a nezůstane po nich žádná stopa. Nečistoty vykartáčujeme a odsajeme vysoce výkonným vysavačem, vlastně se postupuje obdobným způsobem, jako u čištění koberců. Rozdíl je však v použitých roztocích a také v kartáčích, protože na čištění podlah využíváme dle druhu podlahy dva různé nástavce – držák padů a silonový kartáč.

Může se však stát, že jsou prostory našich zákazníků po rekonstrukci či po stavebních úpravách a je potřeba odstranit vápenaté a cementové závoje. V takových případech použijeme vysoce agresivní chemii Kranzle, která dokonale závoje odstraní a tak odstraníme zdraví škodlivý prach. Víme ale, že nelze tuto agresivní chemii využít na podlahy z ušlechtilých materiálů, takže není možné ji využít například na mramorové či kamenné podlahy, jelikož by nenávratně poškodila jejich vzhled. Jsme zkušení a víme, kdy jakou chemii použít, abychom podlahu neponičili a po nás zůstala pouze krásně čistá.

čištění koberců efektivně OstravaJak v přítomnosti podlah z ušlechtilých materiálů postupujeme? Jednoduše tak, že používáme slabší verze chemií a podlahu čistíme několikrát, dokud cementové a vápenaté závoje neodstraníme. Po důkladném čištění podlah je potřeba zneutralizovat chemii, to zajistíme za pomoci čisté vody, kdy odsátou chemii ještě přetřeme čistou vodou. Jedině tak je možné deaktivovat chemii a podlahu můžeme označit za perfektně vyčištěnou a zdravotně nezávadnou.

Podlahy vyčistíme kdekoliv a v jakoukoliv hodinu, záleží na vás jak si stanovíte termín vyčištění. Jsme flexibilní a pro naše klienty dostupní tak, abychom jim nepřekáželi při jejich činnosti a neovlivňovali chod podniku, ale i domácnosti. Díky tomu, že zaměstnáváme pouze kmenové zaměstnance, za které ručíme, využívají naše služby i zákazníci, kteří nemají čas s námi trávit čas v místě, kde jejich podlahy čistíme. Nejsme příznivci sezónních brigádníků, protože je neznáme a nemůžeme za ně ručit, proškolili jsme si kvalitní tým bezúhonných pracovníků. Kteří zajišťují precizní a profesionální práci. To o nás vypovídají i recenze, jež naši zákazníci poskytují a neustálý vývoj.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *