, ,

Lajdáci koberec ušpinili, odborníci vyčistili

Pred niekoľkými mesiacmi sme v našom staršom dome robili menšie stavebné úpravy a čo-to rekonštruovali. Keďže stavebná firma mala v meste celkom slušné meno, všetko s nimi bežalo ako po efektívn čistenie kobercov Bratislava masle. Dokonca až tak, že sme sa spontánne spoľahli na slovo jej majiteľa. Veľké, dosť neskladné a ťažké koberce ležiace v predsieni a obývačke, ostali na svojom mieste, dostatočne prekryté tmavou fóliou a niekoľkými kartónmi – čistenie kobercov Bratislava .

 

Práce prebiehali celé dva týždne a my sme doma neboli, keďže voda, plyn aj elektrina museli byť občas mimo prevádzky. Manžel síce raz, či dva razy do domu zašiel, ako vravel na vizitu, ale po jeho slovách, že všetko beží tak ako má a bude to ok. Som sa vnútorne uspokojila a tešila sa na návrat do nového.

Napokon sme sa dočkali a v jedno ráno si prišli prevziať zrekonštruovaný dom. Už zdiaľky bolo vidno, že má krásne nové okná aj fasádu. Zboku novotou svietila i neveľká, ale útulná terasa. Tešila som ako ako dieťa pred Vianocami. Samozrejme, čiastočne sme pozmenili aj interiér, najmä sa však vovnútri maľovalo a natieralo. Upratovanie malo však prebehnúť v mojej réžii, lebo na čistotou a poriadok si odjakživa potrpím a robím to rada po svojom.

 

 

Akonáhle som z kobercov sňala zvyšky poničených kartónov a fólie…

ako na čistenie kobercov Bratislava

Akonáhle som z kobercov sňala zvyšky poničených kartónov a fólie, videla som, že asi bude zle. Iste, bola to v istom ohľade naša naivnosť i vina. Ale stavbári, ani v najmenšom nebrali ohľady na cudzí majetok, a tak zrejme veselo pochodovali aj po nezakrytých častiach kobercov, prskali na ne farbou, striekali cementom či maltou. Pochopiteľne, sťažovali sme sa a chceli náhradu alebo vyčistenie. Firma samozrejme všetko drzo otočila, majiteľ začal byť arogatný a odmietal sa s nami dohodnúť, aj keď manžel išiel tvrdo za svojim.

 

Tak, či tak, bývať sme chceli a museli, a preto mi neostávalo nič iné, ako sa dať do roboty a upratať v dome každý kút. Kúpa nových kobercov do úvahy akosi nepripadala, lebo rekonštrukcia zhltla nemalé prostriedky, takže ich bolo treba dajako šikovne a rozumne vyčistiť. Ako sa dá tušiť, koberce som si nechávala až úplne nakoniec, takže ostali zakryté a čakali na svoj čas.

 

Poviem vám, roboty bolo okolo toho ako na kostole. Ja i manžel sme sa nezastavili celé dni. Pravdou však je a bude, že takáto práca človeka výrazne motivuje a nakopáva, lebo vidí jej blízky koniec a teší sa na nový začiatok. Pomaly a postupne sa dom vylúpol z hrubých nečistôt, začal byť oveľa prívetivejší a po pár unavených dňoch sme už pili prvú kávu v novom – podstatne spokojnejší a šťastní.

ako čistiť koberec Bratislava

Jediné, čo ma strašilo boli tie dva koberce. V duchu som sa na ne pripravovala, ale keď sa opäť ukázali nezakryté, zašpinené a ubiedené, prešla ma bezmála všetka odvaha. Manžel to zrejme podvedome vytušil a navrhol, aby sme tú nevďačnú robotu prenechali profíkom a odborníkom. Má vraj celkom fajn kontakt. Mala by som im zavolať a dohodnuť sa, nech nám s tým čistením pomôžu. Poviem vám, to bol skvelý nápad.

 

 

Uľavilo sa mi…

Uľavilo sa mi a ihneď som do firmy A SERVIS LIPKA, s. r. o., čistenie kobercov Bratislava, zavolala. Boli vážne príjemní, veľmi zdvorilí a ponúkli nám dobrú cenu a dobrý termín. Na moje argumenty, že koberec nám takmer nadobro odpísali páni stavbári, odvetili celkom pokojne. Vraj to poznajú a vedia, čo na takéto koberce platí. Ostala som trošičku zarazená, ale tiež plná nádeje, že profesionálna, skúsená firma si drží dajaké to tajné eso v rukáve a našim kobercom sa vráti ich pôvodná podoba.

 

O pár dní už vyberala dvojica pánov zo spoločnosti A SERVIS LIPKA z auta pozoruhodne zložitý stroj a smerovali k našej bránke. Napadlo ma, že zrejme pôjde o ich mechanického pomocníka pre strojové čistenie, ktoré mi po telefóne spomínali. Som od prírody zvedavá a napadalo ma more otázok. Zahryzla som si ale načas do jazyka. Reku, nech v pokoji urobia svoju robotu, potom sa budem môcť povypytovať.flaky na koberci Bratislava

 

Našťastie, nábytok z obývačky bol ešte stále vysťahovaný, takže to bolo pre ne v tomto smere o niečo jednoduchšie. Pravdu povediac, tie koberce vyzerali v tom rannom, ostrom svetle viac ako hrozne a ľutovala som, že vtedy zostali ležať na svojom mieste. Kadejaké fľaky, mapy, striekance farieb, malty, odtlačky topánok, zašliapaný prach. Nikdy viac, dušovala som sa, nikdy viac to nedovolím.

 

Páni zapli ten svoj zložito v

yzerajúci stroj a dali sa šikovne do práce. Ja som radšej vyšla na záhradu, nech im v dome neprekážam. Navyše som sa potrebovala akosi odreagovať a prísť na úplne iné myšlienky. Odhadom, asi tak po dvoch hodinách, vyšiel jeden z mužov pred dom a oznámil, že sú už hotoví. Zrejme na mne bola vidieť akási nervozita, a tak mi naznačil, že budem s výsledkom spokojná.

 

V skutočnosti som ani poriadne nevstúpila do domu

 

V skutočnosti som ani poriadne nevstúpila do domu, lebo na prahu ma zastavil z gruntu nový koberec, teda pardón, staronový. Predsieň akokeby nám zázračne ožila. Ten zúbožený kus koberca, ktorému stavbári takmer navždy zlámali krk sa odrazu premenil na pestrú. Voňavú a sviežu plochu, na ktorú bola radosť pozrieť, nieto ešte stúpiť. A tou istou, neuveriteľnou premenou prešiel aj veľký koberec z obývačky.

 

Kacírsky ma dokonca v jednej chvíli napadlo, že stavbári nakoniec urobili aj dobre, keď ich tak nemilobohu a nedbal

o poznačili. Moje domáce čistenie by im síce make-up trošku poopravilo, ale určite by takto ani jeden z nich výborne nevyzeral.

vieme ako čistiť koberec Bratislava

Manžel prišiel na moje zavolanie z garáže a jeho reakcia sa vlastne dala porovnať s tou mojou. Podľa usmernenia oboch pánov sme museli síce ešte pár hodín počkať, kým koberce poriadne a do hĺbky doschnú, ale také čakanie sa znáša už ľahko a s radosťou. Pochopiteľne, vďaka skúseným ľuďom z firmy A SERVIS LIPKA.

 

Večer, keď už bolo naozaj po všetkom, sme sa konečne uvelebili v premenenom dome a užívali si nové pocity pri horúcom čaji. Akosi spontánne nás pritom oboch napadlo, že budúce upratovanie už budeme od samého začiatku plánovať s pomocou firmy A SERVIS LIPKA. Manžel mi navyše oznámil, že s pomocou právnika sa konečne domohol spravodlivosti a toto čistenie kobercov nám vážená stavebná firma preplatí.

 

Snáď poslednú poznámku. Keď chcete, aby vaše koberce získali stratený lesk a šarm, spoľahnite sa na firmu A SERVIS LIPKA. Zv

čistenie kobercov Bratislava

ládnu to s prehľadom, kvalitne a k vašej plnej spokojnosti. Ešte pripomínam, že pred stavbármi sa o tom, prosím, nezmieňujte, lebo vám koberce zašliapú na nepoznanie a bez zľutovania – horšie ako nám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *