, ,

Kvalitní umytí oken od firmy „výškové práce Brno“

Žijeme společně vedle sebe jako šest statečných, tedy šest studentů v jednom nájemním bytě. Netuším, jakým zázrakem se nám to podařilo – zatím jsme se navzájem nepomlátili, byt průběžně zůstává v obyvatelném stavu a nikdo z nás ani nemá na krku trestní stíhání za ublížení na zdraví – samozřejmě jenom, pro zpestření krátkého příběhu, žertuji!

Stržení krycích folií z oken

Prokazatelnou skutečností ovšem je, že nám to společně docela funguje. Občas to maličko zadrhne např. v kuchyni, ale to nehraje vůbec žádnou roli. Nějaké slepené těstoviny s kečupem nebo konzerva to v pohodě jistí. Musím doplnit, že jsme šestice studentů a dá rozum, že deficit ženského elementu nevnímáme příliš tragicky. Je pochopitelné, že občas se stane, a jeden z nás potřebuje prostor pro sebe a dámu svého srdce, ale to se dá vždy, při trošce dobré vůle a organizaci v pohodě zvládnout.

Horší to je s našimi zájmy…

Horší to je s našimi zájmy a koníčky. Je jasné, že šestice chlapů nedělá křehkou sportovní gymnastiku nebo se nezajímá o šachy. Když se třeba dva nebo tři z nás vrátí z fotbalu. Vypadá chodba hrozivě – o tom souznění osobitých vůní pohozených triček či ponožek se raději rozepisovat nebudu. Zcela jiným případem je na oplátku náš mistr-rogalista. Ten když má tu svou sezónu chodí velmi často s křídlem do kopců. Takže se motáme v předsíni mezi hliníkovými trubkami, obrovskou nylonovou plachtou a batohy…

Výškové mytí oken Brno

Největším rébusem tak zůstala, a vlastně pořád zůstává otázka, jakým způsobem v tomto prostoru udržovat přiměřenou úroveň pořádku. V chlapském překladu – jak zajistit, aby se v pokojích nacházelo co nejméně pohozených věcí a svršků. Aby se neobjevovaly velké vrstvy prachu, byly nějakým přijatelným způsobem ustlané postele a podobné. Ženami z pomsty k mužům – vymyšlené „radosti“ společné domácnosti. A to vše bez snahy o vymlouvání a překážení… Rozhodně to není jednoduché a myslím si, že ani nebude. Neboť šest studentů má v hlavě pouze úspěšné studium, skvělý prospěch a za obzorem červené diplomy. To je pouhý suchý humor bez postranních úmyslů. Mytí oken Brno.

Jednoho dne byla situace…

Jednoho dne byla situace na nejvyšší míru dramatická – ohlásil se na návštěvu pan domácí. Dali jsme hlavy dohromady a zorganizovali velký úklid. Přece jenom se nám podařilo rozdělit si úkoly a zahájit, pro všechny aktéry naprosto nezáživnou a neznámou akci. Všemu ještě předcházel velký nákup v drogerii, neboť jsme neměli sebemenší tušení, jakým způsobem dáme do pořádku kuchyňský sporák, který byl rozpoznatelný pouze podle svého stabilního místa, žluté trubky od plynu a tradiční siluety.

Mytí oken pomocí horolezců

Ten samý problém na nás čekal ještě v dalších případech – podlahy, zejména ta v předsíni – její barevný odstín tušili snad pouze dva, služebně nejstarší nájemníci. No, a toaleta s vanou získala speciální status zvláštního zacházení… vylosovaný ubožák, který je dostal do svého patronátu, začal svůj nerovný boj půlhodinovým telefonátem s vyděšenou matkou, kdy se snažil získat alespoň základní informace o způsobu jejich vyčištění…

Ok, show time!

Ok, show time! Akce začala zostra hned ve středu ráno, neboť majitel bytu se ohlásil na „některý den“ o víkendu, což hrozilo dramatickou přepadovkou a my jsme si museli své pozice v bytě vybojovat a uchránit. Kupodivu se nám docela dařilo i když s několika menšími kopanci a zádrhely. Největším oříškem se tak nakonec stal sporák a nikoliv koupelna. Jsme technicky vynalézaví, takže jsme sporák z poloviny rozebrali, strčili do vany a pořádně vyčistili. Složení zpět do původního stavu už bylo horší – pomohli nám kolegové na webu a poslali nám technické nákresy… Koupelnu jsme nakonec zvládli společnými silami, neboť vylosovaný kolega se pod psychickým tlakem zhroutil. Mytí oken Brno.

Mytí zimních zahrad Brno

Vše se již jevilo, že středa večer bude hodinou našeho konečného vítězství – procházeli jsme bytem jako soudružská návštěva a uznale navzájem pokyvovali hlavami. Zdálo se, že je tu čisto, útulně a byt po dlouhé době opět připomíná obyvatelné území. Již jsme měli v rukou „lahvinku,“ neboť to skutečně stálo za oslavu vítězného boje nad časem a špínou. V tom kdosi z nás se ozval a tiše hlesnul, že maminka mu kladla na srdce, abychom v žádném případě nezapoměli na okna…

Zaplavila nás vlna…

Zaplavila nás vlna beznaděje a děsu! Ty zatracené prosklené plochy zůstaly zcela mimo náš vytyčený azimut a soustředěná hygienická palba se jim úplně vyhnula. I tentokráte nás ovšem štěstí odmítlo opustit – jeden z nás měl večer rande v kině a na své hříšné svědomí slíbil, že se své lásky zeptá, jakým způsobem by se dala ta kalná okna zprůhlednit, neboť vodu a hadr neviděla určitě více než rok. Dané slovo dodržel, naopak minimálně o 100% jej překročil. Z kina se vrátil s cenným kontaktem na úklidovou společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí oken Brno. Jako smyslu zbaveni jsme volali hned ve čtvrtek ráno.

Mytí výloh Brno

Milá slečna na druhé straně telefonu nás ubezpečila, že jim stačí necelé dvě hodiny a vše bude v nejlepším pořádku, rovněž cena byla studentsky přijatelná, zejména když se nás všech šest složilo, termín jsme zvolili na pátek odpoledne – i když se jeden z nás musel obětovat pro kolektiv, což znamenalo zapomenout na hokejový přenos v pivnici na rohu a očekávat mistry „okenáře.“ Volba opět zcela náhodně padla na našeho koupelnového „ubožáčka,“ kterého však máme velmi rádi, neboť právě jemu často z domova chodí velké a chutné balíčky.

V danou hodinu jsme se všichni ostatní z bytu vytratili a zbytek událostí známe již pouze z ústního podání, jak nám jej vyprávěl vylosovaný a trošku vystresovaný „styčný důstojník.“ Údajně přišel jeden muž – velmi příjemný a pohodový, mnoho toho nenamluvil a začal pracovat. Šlo to ráz na ráz, takže za hodinu a půl bylo po našem stresu. Museli jsme s jeho popisem zcela souhlasit, neboť přímé důkazy jsme měli před sebou – okna zářila a čisťounké parapety měly bezmála tovární certifikát výstupní kontroly. Dokonce jsme měli oprávněný pocit, že v bytě je daleko více světla, aniž bychom svítili. Mytí oken Brno.

Mytí výškových budov

Sobotní návšteva našeho pana…

Sobotní návšteva našeho pana domácího proběhla v přátelské atmosféře vzájemného porozumění a společně sdílených názorů na základní otázky soužití v období studentské a nájemní globalizace – prostě super haluz. Vlastně vůbec nic mu nevadilo, všechny nás náležitě pochválil a dokonce se tu a tam usmíval. V jeden okamžik jsem měl dokonce nutkání pověsit studium na hřebík a začít se věnovat mezilidským vztahům…

Mytí prosklených balkonů

Korunu našemu generálnímu úklidu nakonec nasadil náš vylosovaný „strážce oken.“ Po krátkém čase se vrátil z víkendu s tím, že A SERVIS LIPKA čistil okna i u nich doma. Ještě za tepla totiž informoval svoji maminku a našem úspěchu s úklidem, proto se paní domácí nechala mocně inspirovat a všechna okna v jejich velkém domě svěřila profesionálům. Údajně u nich téměř „bouchalo“ šampaňské a létaly konfety, neboť A SERVIS LIPKA odvedl – jako vždy a všude – skvělou práci, takže v domácnosti našeho kolegy se již jiný způsob mytí oken realizovat nebude! Mytí oken Brno.

Pokud máte chuť a zájem ověřit si moje slova a přiznat jejich pravdivost, vyberte si i vy skutečné odborníky a klikněte například na: – a-servislipka.cz – Určitě budete zcela spokojeni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *