, ,

Plísně jsou záhadní původci nemocí

Znáte to? Ráno vstáváte celí rozbolavělí, jste malátní, nedokážete se soustředit na práci. Trpíte nadváhou záchvaty hladu s pocity slabosti a třesu. A ať děláte cokoli, diety, cvičení, nic nezabírá. Příčina může být v plísňové infekci.

Plísně v koupleně, kdo je odstraní?

Odborníci odhadují, že v lidském těle se nachází asi sto druhů škodlivých plísní, které na něm parazitují. Přisají se na buňky hostitelského organismu a prorůstají je. Odhaduje se, že přibližně každý čtvrtý člověk je dočasně nebo permanentně postižený plísňovým onemocněním.

Když obranný systém…

Když obranný systém organismu není v pohotovosti, mohou plísně proniknout krevním řečištěm do celého těla ke všem orgánům a postupně je poškozovat.

Některé plísňové jedy jsou původci rakoviny, některé poškozují ledviny či játra. Jiné druhy plísňových jedů se projevují jako hormony a vyvolávají poruchy plodnosti, krvácení a edémy. Další oslabují srdce a narušují nervový systém. Některé dokonce narušují celý imunitní systém.

Kdo nám pomůže s plísní v bytě?

Na plísňové infekce bývají náchylnější lidé s oslabeným imunitním systémem. Plísňovými infekcemi trpí často také lidé po léčbě antibiotiky, které sice usmrtí všechny choroboplodné zárodky v těle, ale společně s nimi i přirozenou mikroflóru. Plísně tak nemají žádného adekvátního protivníka.

Mikrobiologové rozdělují…

Mikrobiologové rozdělují plísně do tří skupin na kvasinky, plísně a dermatofyty. Zástupci každé skupiny mohou člověku škodit a vyvolávat různé nemoci.

Jak odstranit plíseň ze stěn?

Existují také patogenní plísně, které produkují velké množství spor, ty jsou zodpovědné za infekce dýchacích cest. Spory plísní se přenášejí vzduchem a zejména u alergiků vyvolávají alergické reakce.

Nejzákeřnější z nich je černá plíseň, která dokáže vyvolat těžkou plicní infekci, někdy i se smrtelnými následky. Jedním z nejznámějších příkladů je kletba Tutanchamonova, kdy po objevení jeho hrobky zemřelo na záhadnou plicní nemoc 22 lidí, kteří do hrobky vstoupili.

Černá plíseň se ráda usazuje v rozích koupelny, za skříněmi a na venkovních zdech nebo ve sklepích.

Kvalitní odstranění plísní Praha 7

Plísně produkují…

Plísně produkují nebezpečné mykotoxiny nejen v našem těle, ale mohou se také nacházet i v našem okolí. Proto, když se objeví plíseň ve vašem bytě, je nutné proti ní rychle zakročit a rychle řešit jak odstranit plíseň. Velice schopným spojencem v těchto případech bývá firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., která má k dispozici vysoce kvalitní a profesionální dezinfekci LSG, která má dlouhodobý účinek.

Na koho se obrátit s odstraněním plísní?

Pomocí dezinfekce je A SERVIS schopný plíseň odstranit. Aby se už plíseň nevrátila, je možné zajistit nanesením ochranného protiplísňového LSG nátěru, jehož hlavní funkcí je zamezit vlhkosti v proniknutí do nátěrem ošetřeného povrchu.

Koho poptat na odstranění plísní v domě?

Postup odstraňování plísně je následující: Technici firmy nejprve na mokro mechanicky odstraňují plísně, používají k tomu kyselou chemii a kartáče. V dalším kroku ošetří vyčištěná místa LSG dezinfekcí, a aby zničili i mykotoxiny rozprostřené po okolí. Vysají nejdříve všechny stěny, podlahy i věci v místnosti průmyslovým vysavačem, na vodorovné plochy poté ještě jednou použijí dezinfekci.

Takto se zajistí bezpečné a spolehlivé odstranění veškerých plísní a jejich volných spor. Definitivní ochranu před novým napadením plísní poté poskytne LSG nátěr.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *