, ,

Co všechno může způsobovat stres a jak se mu postavit

V dnešní době jsou na nás kladeny čím dál větší nároky, proto není divu, že jsme i více ve stresu. Ale kdy už je to za hranicí snesitelnosti a už se jedná o chronický stres? Rozdíly mezi chronickým a akutním stresem jsou docela znatelné. Zatímco akutní stres, který nás přepadne jednou za čas, nás motivuje k výkonu a lepšímu výsledku, či nás rychle přejde, i když jde o něco negativního, ten chronický působí opačně.

Bezkonkurenční hloubkové čištění koberců na Praze 1

Menší, méně náročné životní situace, které nás už dokážou dostat do stresu, mohou poškozovat i naše zdraví. Mezi další dopady chronického stresu na organismus patří nemoci, jako jsou žaludeční vředy, cukrovka, Crownova choroba, astma a další Celkově působí stres negativně na celý oběhový systém, trávicí trakt a může způsobovat i migrény a bolesti hlavy.

Pokud jste ve stresu již delší dobu…

Pokud jste ve stresu již delší dobu, je potřeba s tím něco dělat. V první řadě by bylo nejlepší variantou odstranit všechny možné příčiny stresu, jak jen to jde. Ale ne vždy to bohužel jde, takže je nejvhodnější vyhledat pomoc psychologa.  Dalšími všeobecně účinnými prostředky jsou různá relaxační cvičení jako je taichi nebo jóga.

odstranění skvrn, renovace koberců, čistírna koberců Praha 10

Dále zabírají i bylinky – levandule, meduňka nebo kozlík lékařský, společně s horkou koupelí a relaxační hudbou umí zázraky. Nebo koníčky. Když propadnete nějaké činnosti, přijdete na jiné myšlenky. Jen si dávejte pozor, ať mezi ně nepatří například čištění koberců, protože domácí čištění by jej pomohlo zničit. V takových případech si zkuste najít něco jiného, i když vás úklid uklidňuje a raději kontaktuje úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, čištění sedaček, koberců Praha 9,  která nabízí prvotřídní strojové čištění koberců.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *