, ,

Máte rádi Thajsko? Vyzkoušejte tuto jejich vyhlášenou pochoutku

Vyzkoušejte recept na přípravu nejslavnějšího thajského dezertu, anglicky pod názvem Mango and sticky rice. Nejedná se o nic složitého a vy tím tak okořeníte svou dosavadní kuchyni. Budete potřebovat jedno větší zralé mango, 2 šálky rýže, 300 ml kokosového mléka a 2 polévkové lžíce cukru. Dva šálky rýže (Thajci odměřují rukama, tedy zhruba dvě hrsti) dejte do misky spolu se 4 šálky vody. Nechte máčet přes noc, nejlépe alespoň deset hodin.

Hloubkové chemické čištění koberců v Praze 9

Rýži zceďte čistou studenou vodou a připravte v páře. Do hrnce dejte 4 šálky vody, na něj postavte cedník nebo sítko. Do sítka vložte rýži – neuplácávejte ji, nechte ji načechranou. Na středním plameni vařte rýži za zhruba 25-30 minut. Rýže bude lepivá a měkká, ale ne rozvařená. V hlubší pánvi nebo hrnci zahřejte kokosové mléko. Do něj zamíchejte cukr a trochu soli. Nemusíte vařit, stačí, když bude mléko horké a cukr rozpuštěný.

Odlejte polovinu mléka do misky…

Odlejte polovinu mléka do misky a k mléku v pánvi přidejte připravenou rýži. Promíchejte a přiklopte pokličkou. Sundejte z plamene a nechte odpočívat 10 minut. Mléko se nasákne do rýže a ta získá sladkou chuť a krémovost. Oloupejte mango nakrájejte ho na plátky napříč. Odstátou rýži s mlékem servírujte do misky nebo na talíř s pomocí kopečkové odměrky na rýži a kolem ní vyskládejte kousky manga.

Servisní čištění koberce v kancelářích v Praze 10

Nakonec přelijte každou porci zbytkem zahřátého kokosového mléka a máte hotovo. S touto nostickou pochoutkou u svých hostů zaručeně zabodujete. Jen si dejte pozor, aby se vám při přípravě nic nevyklopilo, koberec kokosovým mlékem nasákne a je to dlouho cítit. Ale pokud by se stalo, kontaktujte úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, čištění sedaček, koberců Praha 9,  která nabízí to nejlepší čištění koberců za dostupné ceny.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *