, ,

Jezdíte rádi na kole? Zkontrolujte si, zda máte správně seřízené sedlo

Jízda na kole patří k nejoblíbenějším sportům a je to i skvělá rekrace. Ovšem je důležité dbát na to, abyste měli správně seřazené sedlo. Pokud budete mít sedlo nastavené příliš vysoko, po určité době jízdy vás začnou bolet záda. Jestliže budete mít sedlo naopak příliš nízko, moc toho neujedete, jelikož se vám bude špatně šlapat.

Dezinfekce koberce, hloubkové čištění koberce Praha 9

Špatně nastavené sedlo však nejen sníží váš výkon a znepříjemní vám jízdu, ale může vám také zanechat vzpomínku v podobě poškození pohybového aparátu. Ale abyste si mohli správně nastavit sedlo, musíte mít i správné kolo adekvátní vaší výšce. A jak potom nastavit správně to sedlo? Opřete se vnitřní stranou podpaží o sedlo a natáhněte ruku směrem k řídítkům, konečky prstů by měly být namířené do středu řídítek, přičemž ruka by měla být ve vodorovné poloze – pokud to tak není, posuňte sedlo do adekvátní výšky.

Po tomto byste měli polohu sedla ještě zpřesnit…

Po tomto byste měli polohu sedla ještě zpřesnit. A to tak, že si nasednete na sedlo a jednu z klik otočte do spodní úvratě tak, aby byla v rovnoběžné poloze k sedlové trubce. Poté se jednou nohou opřete o pedál, přičemž noha by měla být mírně pokrčená. Pokud bude všechno sedět, jak má, tak máte vyhráno a můžete vyrazit n cestu. Pokud si ani tak nebudete vědět rady, poraďte se s odborníky v obchodě, proto tam přeci jsou.

odstranění a dezinfekce alergenů z koberce Praha 7

Někdy je rozumnější vyhledat pomoc odborníků a zbytečně se věcmi nezatěžovat. To samé platí i u čištění koberců. Tuto činnost raději nechte být a obraťte se na úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, čištění sedaček, koberců Praha 6,  která nabízí prvotřídní čištění koberců.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *