, ,

Jak správně umýt okna? Učte se od profesionálů

Výškové čištění fasád Brno

Říká se, že na světě jsou pouze dvě jistoty – daně a smrt. Přiznám se, že tuto dvojici bych doplnila ještě o bydlení. Život bez střechy nad hlavou není dost dobře možný, proto před každým z nás jednoho dne vyvstane nelehká otázka – kde, jak a za kolik… Naštěstí s manželem máme toto vážné dilema již delší dobu vyřešeno. A otevřeně říkám, nebylo to vůbec jednoduché – zejména z pohledu místa bydlení.

Vzali jsme se poměrně mladí…

Profesionální mytí oken BrnoVzali jsme se poměrně mladí a měli samozřejmě velké a odvážné plány. Z počátku jsme byli za jedno – z rodného města odejdeme někam na venkov. Tato idyla měla neodolatelné kouzlo. Dokonce jsme si již vyhlédli lokalitu, několik slušných domů a jednu banku, která nám tento sen za poměrně nízké úroky splní. Nějakou dobu se to táhlo, aby nakonec vše dopadlo jinak…

Manžel je již známým a oceňovaným uměleckým fotografem a jednoho dne dostal nečekanou, či spíše šokující nabídku učit na vysoké škole. Takové zlomy osudu přicházejí vždy tehdy, když je očekáváte nejméně – nemám pravdu? Dlouho a důkladně jsme zvažovali všechny klady a zápory, až jsme nakonec dospěli k nelehkému rozhodnutí – zřejmě zůstaneme žít ve městě…

Při tom všem jsme vlastně měli i štěstí. Naskytla se nám skutečně skvělá možnost odkoupit byt v centru. Dům sice již mnohé pamatoval, ale jelikož byl několikrát rekonstruován – jednalo se o velmi dobrou investici. Přitom největším pozitivem byla skutečnost, že vše v blízkém okolí se dalo pohodlně projít pěšky, takže nejen manželova škola, ale rovněž služby nebo kulturní vyžití bylo na dosah. Oddechli jsme si a hledali společné souřadnice.

Po roce se nám narodilo dítě…

Suché leštění a mytí oken BrnoPo roce se nám narodilo dítě a „rodinný cvrkot“ nabral náležité obrátky. Je celkem zbytečné uvádět podrobnosti, vždyť s těmito nejdůležitějšími životními detaily se setkal téměř každý. Ano, stále v jednom kole – až tehdy jsem začala naplno oceňovat lokalitu našeho bytu. Téměř tichá ulice, mezi domy malý parčík, několik důležitých obchodů na dohled a klidné procházky. Skutečně příjemné prostředí, manžel sice trávil většinu času ve škole či v ateliéru, ale nebyl důvod si na něco příliš stěžovat. Zvládala jsem domácnost i občasnou domácí práci, takže vše vypadalo jako dobře rozběhnutý příběh.

Jednou z mála věcí…

Jednou z mála věcí, která mi začala lézt na nervy byla okna – nesmějte se – mluvím zcela vážně. Mám ráda pořádek, čistotu i pohodu. A k těmto požadavkům určitě přiřazuji čistotu oken. Přibližně po půl roce jsem však zjistila, že bydlení v centru města má – kromě několika dalších – také jednu skrytou nevýhodu. Ne, že by mne to osudově překvapilo, ale je to pravda. Jedná se o prach a nečistoty na oknech. Stačil silnější vítr, intenzivnější déšť nebo jarní měsíce plné květů a pylu, a na sklech se objevila šedá nevzhledná vrstva, něco na způsob filmu…

Samozřejmě, že jsem se snažila s tím statečně a trpělivě bojovat, ale vždy jsem toho měla „plné zuby.“ Mnohdy – stačil týden maximálně dva – a čistota oken byla ta tam. Několikrát mne napadla i taková ta malá rebelie a nechala jsem je „pánu bohu napospas…“ Jakmile ovšem na několik dní vysvitlo sluníčko – již nebylo o čem přemýšlet! Pochopitelně, že mne napadla i scestná myšlenka, že chyba bude asi ve mně, ale stačilo několik rozhovorů s kamarádkami a docvaklo mi – řešení musí být jinde!

Již jsem neváhala ani okamžik…

Kvalitní mytí oken BrnoJiž jsem neváhala ani okamžik a zasedla k počítači. Názorů, babských rad a různých doporučení mi – po zadání několika klíčových slov vyskočila celá řada, ale nebylo to nic, co by mne patřičně přesvědčilo. Až jsem přece jenom objevila firmu, která tvrdila, že úklid a čištění oken zvládá již mnoho let k plné spokojenosti každého klienta. Důkazem bylo množství kladných recenzí, pozitivních hodnocení a doporučení mnoha soukromníků i firem. Tentokrát jsem se dala přesvědčit a zvedla telefon…

Představila se mi úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí oken Brno. Hned na začátku rozhovoru mne zaujala jedna věta – udělají práci za mne a okna zůstanou dlouhou dobu čistá. Velkým a podnětným lákadlem byla ovšem nano-impregnace oken, kde se v podstatě jedná o ošetření umytých oken speciálním roztokem, který po dlouhou dobu odpuzuje prach, déšť a ostatní nečistoty. Tím docílí, že takto udržovaná okna zůstávají podstatně delší dobu zářivě čistá. Slečna na lince byla velmi vstřícná a milá. Dohodly jsme se na rozsahu prací, termínu i na předběžné ceně. Nyní nezbývalo nic jiného, než-li čekat.

Dva pracovníci z firmy A SERVIS LIPKA…

Mytí oken ve výšce BrnoDva pracovníci z firmy A SERVIS LIPKA na mém prvním dojmu vůbec nic nezměnili, neboť byli přesní, usměvaví a nepotrpěli si na zbytečné a prázdné řeči. Připravili si náčiní, kbelíky s čistícím roztokem a ihned se dali do práce. Bylo mi hned jasné, že se jedná o profesionály, kteří mají svůj obor v malíčku. Práce jim šla jedna radost od ruky a nic je nerozptylovalo. Fungovala mezi nimi jakási chemie sehranosti, neboť každý při svém pohybu věděl, kde je jeho místo a co má dělat. Řeknu vám, že byla radost se na ně dívat.

Saponátovým roztokem osvobodili okenní skla od hrubých nečistot a širokou gumovou stěrkou poté všechny plochy zbavili přebytečné vody a zbytků jemných nečistot. Zdálo se, že již v tuto chvíli jsou okna čistější a přívětivější. Jako další krok jsem očekávala nějaký leštící přípravek, ale nestačila jsem se divit. Pánové všechno náčiní odložili bokem a vzali si jen pás čisté bavlněné tkaniny a začali okna leštit pouze na sucho. Trpělivě, systematicky a důkladně…

Nedalo mi to – chtěla jsem se dozvědět více. Dostalo se mi odpovědi, že tuto technologii mají mnohaletou praxí odzkoušenou a výborně funguje. Okna zůstávají déle čistá proto, že prach a špína nemají tak snadnou možnost se na skle uchytit. Každé leštidlo totiž po sobě zanechává něco jako mikrofilm, kde se mohou následně všechny nečistoty snadno uchytit. No, a byla jsem doma – je skutečně pravdou, že člověk se učí celý život.

Když byli pracovníci se svou činností hotovi…

Když byli pracovníci se svou činností hotovi, dala jsem jim plně za pravdu. Okna do slova a do písmene zářila, až jsem získala zpět ten vnitřní neblahý pocit, že chyba byla skutečně ve mně… Vzpomněla jsem si ještě na zmíněnou nano-impregnaci oken Brno – s úsměvem mi sdělili, že s tím nemají vůbec žádný problém, u mne však přece jen převládla silně uchycená zvědavost a domluvila se s nimi, že raději až příště – magicky mne totiž lákala možnost vyzkoušet si to jejich leštění také sama. Uvidím jakého dosáhnu výsledku a dle toho se rozhodnu co dále… Vždyť přece kontakt na úklidovou společnost A SERVIS LIPKA mám v mobilu, tak jim mohu kdykoliv zavolat. Pokud máte také pocit, že vaše okna rovněž potřebují pomoc odborníků, stačí je jen pouze oslovit – zcela určitě vás nezklamou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *